WIJ KOMEN OREN TE KORT!4 "Kan ik even met u praten? Ik heb vandaag nog met niemand gesproken1'.... "Ik wil graag even met u praten over mijn kinderen,..'1 "Kunt u me nou vertellen waar ik daarvoor moet zijn?" "En als we dan zo ruzie hebben, dan weet ik helemaal niet meer wat ik moet doen "Ik zie het echt niet meer zitten en zou er het liefst een eind aan maken". BE S.O.S. Telefonische Hulpdienst wordt elk jaar ong7Ö0G keer gebeld door mensen die ergens moe zitten of die ergens over willen praten. Bat kan over kleine dingen zijn, maar ook over ernstige problemen. Al die mensen zoeken.' een luisterend oorZe zoeken een plek waar ze terecht kunnen met datgene wat hen bezig houdt. Ze zoeken iemand die naar hen wil luisteren, die hen kan helpen de zaken op een rijtje te zetten en die, als dat nodig is, informatie kan geven. De vrijwillige medewerkers zitten, bij toerbeurt, aan de telefoon om dat luisterend oor te bieden. Dag en nacht, door de week en tijdens het weekend. Elke vrijwilliger doet gemiddeld vier uur per week te lefoondienst vanuit onze centrale in Venlo, waarbjj één keer per 4 weken.een nachtdienst. Dit op tijden die hem of haar het beste uit komen. Ook zijn er regelmatig begeleidingsbijeenkomsten. Tydens deze bijeenkomsten wordt aandacht besteed aan gespreksvaardigheden en aan de verschillende problemen waarmee de vrijwilligers via de telefoon in aanraking komen. Wij zoeken mensen die met ons die telefoon willen opnemen om iedereen die dat nodig heeft te woord te staan. Voor dit werk is geen speci ale vooropleiding nodig. Wel is het noodzakelijk dat je de introductie cursus volgt, die door de beroepskrachten van de S.O.S. Telefonische Hulpdienst gegeven wordt. Heb je. belangstelling voor dit vrijwilligerswerk bel dan voor meer informatie naar 077-548888 of, onder kantoortijd 077-514057. Of schrijf naar S.O.S. -THD, postbus 319, 5900 AH Venlo. Hallo Welpen. A.s.vrijdag installatie nieuwe weipen. (denk aan blouse). Zoals beloofd is er dan een play-back show. Veel oefen plezier. Groetjes., de welpenleiding. EST A'S WELPEN

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1994 | | pagina 5