De Gouden Knol 1994 voor Olven Harrie (Smits) Het bestuur van Carnavalsvereniging "'t Knolleke" Leunen heeft una niem besloten de hoogste onderscheiding, de Gouden Knol, toe te kennen aan Olven. Harrie, Dit voor zijn onopvallende grote inzet ten dienste van de gemeenschap van Leunen. De ong,75-jarige Harrie werd in 1918 geboren aan de Theeuwenhofweg (toen nog Schei). Op 4-jarige leeftijd verhuisde hij naar de nieuw ge bouwde 'boerderij (nu Piet Steegh) aan de Albionstraatsamen met zijn ouders, een tante en. de legendarische Olven Tienus, een uit het verle den overbekende dorpsfiguur. De bijnaam kreeg Harrie mee van moeders kant (Derks), afkomstig van Olven plats (nu Jacques de Leeuw) aan de Theeuwenhofweg. Harrie is een van de weinige mensen van Leunen die nog altijd aangesproken worden, met zijn bijnaam, alhoewel zijn 's zondagse naam ook al niet: zo vreemd meer in de oren klinkt. Na zijn landbouwopleidïng werd er thuis mee aangepaktMaar in zijn vrije tijd ontpopte hij zich als een verenigingsman. Al vroeg was hij negen jaar secretaris van de Jong Boeren. Tijdens de oorlog had hij verschillende openbare functies o.a.secretaris van de blokploeg o.l.v. de voorzitter Lemmes, Gradje, een soort beveiligheidsdienst en wegens gebrek aan krachtvoer voor het vee richtte hij een silodienst mee op. Iedereen weet nog wel die grote zwarte ringen in de grond met dat zo lekker rui kend silovoer. Direct na de oorlog kwam het drukke werk voor Harrie, Hij had zitting in de commissie Land bouv/oorlogsher stelAls zaakvoerder- en secretaris van de L.L.T.B. moest ook daar weer van. voorafaan begon nen worden. Tevens was hij in het begin ook nog 7 jaar beheerder van het Patronaat Ook politiek droeg hij vanaf 1945 ruim 15 jaar zijn steentje bij aan. het toenmalige K.V.P. als bestuurslid. Tussendoor richtte Iijj de Ruiterclub Ons Genoegen mee op, waar hij tot 1955 ook aan het bestuur verbonden bleef Dat er in navolging van ome Tinus een beroep gedaan werd als bestuurs lid van de Fanfare was natuurlijk niet verwonderlijk.. 13 jaar heeft hij in deze club sneegemarcheerd Dat er in de tussentijd getrouwd werd was toen heel normaal. In 1947 trouwde Harrie met Koenderen Nel (Geurts)dochter van Koenderen Ties, een bekende niet onbemiddelde boer van de Schei. Zoals in die tijd de gewoonte was werd er met regelmaat een kindje aangemeld, 11 op een rij, waarvan er nu nog 10 samen met 12 kleinkinderen dit grote feest hopen mee te maken. Dat dit een echte Carnavalsfamilie is moet ook vermeld worden. 2 Boerenbruisparen en 2 Prinsen en nu nog steeds twee trouwe Raad Van Elf-leden, welke nog steeds bij Nel en Harrie op 'fc nest zitten.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 9