o In het gesprek met Harrie gaan de ogen open wat deze mensen allemaal aan hun hoofd gehad hebben, druk och dat denk je maar, zegt Harrie, welke bekend staat als ie mand die kan luisteren!! Een pikant detail is de verkoop van de boerderij aan de Gemeente, dit door de op rukkende woningbouw in de directe omgeving. Harrie kocht ze nog eens terug om ze ver volgens weer door te verkopen, een brede lach tekent zich af, bij deze herinnering. In 1979 sticht hij samen met They een nieuw bedrijf aan de Weideweg om zich langzaam terug te trekken in de inmiddels aange kochte villa van Asselberghs. Daar begint zijn echte passie, een onschuldig begin stamboomonderzoek naar zijn eigen achter grond, gevolgd door een diepgaand onder zoek naar de historie van onze kerk en dan alle oude hofstedes en alles wat in Leunen stond en nog staat. Een groot eindeloos onderzoek waarvan vele zinvolle aantekeningen zijn gemaakt voor het nageslacht. Zo kwam het idee om eens wat op papier te zetten, dit resulteerde in een paar fantastische presentaties.. Open Monumentendag in de Kerk 1989. Opening Gemeenschapshuis in 1991, hier werden 300 foto's getoond en trots vermeldt hij dat er ongeveer 800 bezoekers warén. De oudste foto stamt uit 1912. Zo korat Harrie in contact met Thei Willems en komt het prachtige boek "Terug in de tijd" tot stand.Samen met vele andere mensen wisten zij dit na heel veel werk klaar tekrijgen, met sponsoring van de Rabobank natuurlijk. Een kroon op veel zoek- en speurwerk. Zondag 9 januari a.s. krijgt iedereen de gelegenheid om Harrie te feli citeren met zijn or-lerseheiding de Gouden Knol", dit is t:e doen in Gemeenschapshuis "deBrink"vanaf 14.00 uur. Wij hopen dat hij deze hoog ste onderscheiding trots en temidden van zijn familie in goede gezond heid nog lang raag dragen. Tot ziens, Carnavalsvereniging ,Mt Knölleke" Leunen. o. c. r;® O v© o C!

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 10