3. KERSTMIS 1993 Met Kerstmis horen we de engelen weer zingen: op aarde vrede onder de mensen in wie God welbehagen heeft. Het verlangen naar een wereld van vrede is niet verstomd in de harten van mensen. De verhalen over vrede in de wereld moeten worden doorverteld. Maar voordat deze vrede ons wordt aangezegd staat er geschreven: Eer aan God in den hoge Zoud vrede op aarde niet los te maken zijn van de eer, die we aan God mogen brengen We verlangen naar hartelijkheid, we zoeken naar geborgenheid, we willen harmonie Ln onze gezinnen, een goede band met onze familie en vrede in de wereld, Willen we deze hartelijkheid ook zélf brengen Willen we elkaar geborgenheid geven en bouwen aan harmonie en vrede We kijken met Kerstmis naar Maria, naar Jozef, naar de herders, allemaal gewone tóensen, die iri hun tijd gezocht hebben naar vrede én harmonie, naar hartelijkheid en geborgenheid. Ze hebben uitgezien naar een man van God, die hen zou redden; ze ontvangen een Zoon van God: Jezus, te Bethlehem geboren, te Nazaret opgegroeid, in Jerusalem gekruisigd en gestorven. Jezus,die nu nog leeft, omdat God Hem opgetild heeft uit de doden. Jezus Christus,die nu nog leeft, de geloofsgemeenschap.de Kerk,getuigt hiervan. Daarom komen christenen geregeld bijeen, niet alleen met Kerstmis, maar ook op het feest van Pasen, met Pinksteren, met..,.. Op iedere zondag komen gelovigen samen om te luisteren naar een boodschap van hoop, om hun bestaan voor God te brengen, ora inspiratie op te döen en om Jezus Christus te gedenken,die een lichtend voorbeeld is voor ieder, omdat Hy het Leven ten volle heeft gediend, omdat Hij het Leven heeft verdiend. Jezus is geboren in den heilige Kerstnacht. om aan alle mensen zicht op nieuwe mogelijkheden te geven, ore van ons allen vredebrengers te maken, om ons tot waarachtig mens-zijn te brengen. Namens Pater Canisius en het Kerkbestuur wens ik u allen ien ZALIG KERSTMIS en een GEZEGEND NIEUWJAAR. Pastoor P. Ewals

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 5