PRINSES BEATRIX,F,#NDS 19 tot 26 september 1993 12 Nationale collecte van het Prinses Beatrix Fonds Sescflermvrouwa: H.M. <te Koningin Van 13 tot 26 september 1993 gaan tienduizenden collectanten van deur tot deur om geld op te balen voor bet Prinses Beatrix Fonds. Ook bier in de regio collecteren deze vrijwilligers voor mensen die kampen met gevolgen van ziekten aan bet centrale zenuwstelsel of de spieren. Het fonds met als beschermvrouwe H.M. de Koningin is een particuliere instelling en ontvangt geen overheidsgelden voor de noodzakelijke hulp. Giften zijn hard nodig in de collectebus of door storting op giro 969 of bank 70.70.70.325 Eén op de 200 Nederlanders kampt met de gevolgen van beschadigingen van het centrale zenuwstelsel of de spieren. Oorzaak hiervan zijn ziekten als poüo, spierziekten, de ziekten van Huntington en Parkinson', spasticiteit en multiple sclerose. Ziekten dia vaak ernstige handicaps met zich meebrengen. Veel patiënten kunnen de kosten om die handicaps op te vangen niet zelf betalen. Om al die Nederlanders zo goed en zelfstandig mogelijk te laten functioneren, is er nu a! zevenendertig jaar het Prinses Beatrix Fonds. Geld wordt goed besteed Dankzij de financiële steun van vele Nederlanders, is het Prinses Beatrix Fonds in staat patiënten te voorzien van hulpmiddelen, aanpassingen in huis of te helpen bij studie en schoJing. Ooor giften kan behalve rechtstreeks aan personen, ook een bijdrage worden geleverd aan de financiering van projecten die de zorg voor patiënten nastreven, Daarnaast ondersteunt het fonds medisch wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaak en behandeling van deze ziekten; Bovendien kunnen patiënten tegen een lage vergoeding gebruik maken van een aangepaste vakantiewoning. Collecte en donatie Om alle activiteiten te kumen realiseren, is veel geld nodig. De bijdragen aan het 'leger van collectanten' en op giro 969 of bankrekening 70.70.70.325 voorzien in belangrijke mate in het benodigde geld. Daarnaast komen ook erfstellingen en legaten ten goede dan het fonds. Een bijkomend voordeel voor de schenker is dat giften aari het Prinses Beatrix Fonds voor de'belastingen aftrekbaar kurtrvep zijn, Voor nalatenschappen gelden gereduceerde successierechten. Een dBrtis bron van inkomsten vormt de financiële opbrengsten van activiteiten die verenigingen, stichtingen en particulieren speciaal voor het Prinses Beatrix Fonds organiseren.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 13