11 Voor jeugdleden en seniorleden bestaat er ook in 't naseizoen weer gelegenheid om tennislessen te volgen. Individueel aanmelden is mogelijk maar ook kunt u zich als groepje inschrijven. Op dit moment wachten 3 beginnende seniorleden nog op 'n vierde persoon. Geïnteresseerden kunnen zich middels de inschrijfformulieren, welke in 't clubhuis hangen inscgrijven Alle jeugdleden krijgen op naam een inschrijfformulier voor tennislessen. Er wordt op speelsterkte ingedeeld en dus niet zozeer op leeftijd. Formulieren vóór 24 sept,*93 inleveren bij Jos Eibers, Hr.de Haanstr 27 Gespreksgroep voor familieleden van dementerende ouderen De RIAGG Moord-Limburg organiseert gespreksgroepen voor familie leden van dementerende ouderen. Tijdens deze bijeenkomsten kunt u praten met anderen die in een zelfde situatie verkeren. In het najaar gaan wij weer starten met een gespreksgroep. Er vinden in totaal 6 bijeenkomsten plaats en elke bijeenkomst 'duurt 2 uur. De groep zal uit 6 a 8 deelnemers bestaan." In overleg met de deelnemers zullen wij de plaats, de data en het tijdstip van de bijeenkomst vaststellen. Dementie Dementie is een ziekte waarbij het functioneren van de hersenen, achteruitgaat. Set begint meestal met vergeetachtigheid. Daarna treden er problemen in de oriëntatie op: men weet niet goed meer welke dag het is of men kan de weg naar huis niet meer terugvin den Geleidelijk aan kannen zich veranderingen in karakter gaan voordoen. Soms wordt de zieke achterdochtig ofagressief. Zorg De meeste dementerenden wonen thuis en worden bijgestaan door de partner of andere familieleden,,Zorgen voor een dementerend fa milielid is geen eenvoudige taak. Bet is in de meeste gevallen een eenzame klus die alleen met de nodige inspanning en vaak veel opoffering ten einde kan worden gebracht. Beeft u belangstelling om de bijeenkomsten bij te wonen of wilt u meer Inforsaatie over het onderwerp dementie, dan kunt u zich wenden tot Hans Heester, Afd. Ouderen of Patty Broekman, afdPreventie Beiden zijn werkzaam bij RIAGG Moörd-Lirnburg en bereikbaar onder telefoonnummer 077 - 550222

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 12