Het Nederlandse Rode Kruis Beste mensen. 5 "Terug in de tijd", is de titel van het boek van Leunen en Veulen. Met veel plezier heb ik er al in gelezen. Maar daar wil ik het nu niet met 0 over hebben. Wel wil ik even terug in die tijd, op 23 sept.1923 werd Pater Harrie van Megen priester gewijd. Het was een echte Leunse jongen en van uit Leunen is hij vertrokken naar Indonesië, Zoals U in het boek hebt kunnen lezen was hij in 1973 nog in Nederlaand voor zijn gouden feest. Maar nu zijn we in 1993 en is Pater van Magen dus 70 jaar Priester. En Heerom, zo mag ik hem noemen, is nu wel 95 jaar maar hij is er nog; is nog in Surabaya, Daarom gaan we in sept, met familie naar 'Indonesië om samen met hem het 70~jarige priester jubileum te vieren. Er zuil en wel niet zo veel mensen Pater van Megen nog kennen, maar ik dacht toch dat ik jullie moest laten weten. Als er iemand in Indonesië köi'jt dan vraagt hij altijd eerst hoe of het in Leunen gaat. Dat oude Leunen van voor 70 jaar terug, daar praat hij zo graag over. Misschien zijn or in Leunen of Veulen toch nog mensen die hem graag willen feliciteren. Ik geef hierbij het adres: Pater H.van Megen c.m. Tidar 117 "Don Bosco", Surabaya, Indonesië. Ja huize "Don Bosco" dat is in Surabaya een weeshuis van de Indone sische Zusters van Vincentius. Daar heeft Heeroom een kamer en wordt er verzorgd door de zusters. Als cadeau willen we nu deze zusters een cheque aanbieden, als dank voor alles wat ze voor Pater van Megen doen. Ik dacht nu, er zijn in Leunen, of Veulen zeker mensen die ook mee willen doen, daarvoor is er nu een bankrekening geopend in Leunen, nr. 1281 14746 o.v.v. "Jubileum Pater van Megen Indonesië". Bij voorbaat al mijn hartelijke dank, U hoort nog van me. Een vriendelijke vacantie groet jullie dorpsgenoot, Zr.Gervasia Bets Reintjes. RODE KRUÏS KOLLEKTE Het bestuur van het Rode kruis afd.Venray kan met genoegen mede delen, dat de jaarlijkse kollekte in LEUNEN 924,20 en in VEULEN 2918Q heeft opgebrachtDit is opnieuw een uitstekend resultaat in vergelijking met het afgelopen jaar. Alle gevers worden van harte bedankt voor hun bijdrage en in het bijzonder alle kollektanten, die door hun bereidheid tot kol lekt eren, dit resultaat hebben bereikt.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 6