CaféMarterzs te Ceu.rze.ri Haast zijn muzikale activiteiten runt Engelbertinck een bedrijf dat ziek bezighoudt met podiumbouw en gooit zo niet alleen zijn muzikale, doch ook zijn organisatorische talenten in de strijd. Dat heeft reeds gezorgd voor een grotere naamsbekendheid. Ook het in 1991 te Eibergen in de Topklasse behaalde Nederlands Kampioenschap voor Blaaskapellen heeft daartoe bijgedragen. Het orkest werd aldaar gejureerd door onder meer Freek Mestrini en scoorde gemiddeld meer dan een negen. De ïsseltaler Musikanten waren overigens al gerechtigd zich tweevoudig Gelders kampioen te noemen, de titel Nederlands kampioen kan hieraan derhalve worden toegevoegd. Een der juryleden merkte over het orkest op: 'Er valt zoveel kwaliteit te beluisteren, dat ik niet ga kijken of er ergens nog wat valt te mopperen'. De kapel en haar leider fascineren, in de opvatting van het jurylid, een ieder volledig. Een optreden van het orkest wordt door velen als een boeiend schouwspel bestempeld, De amusementswaarde van het orkest wordt bepaald door muzikaliteit te combineren net een verantwoorde visuele aanpak. Herman Engelbertinck en zijn ïsseltaler Musikanten weten met het verwezenlijken van deze doelstellingen het publiek telkens weer voor zich te winnen. In de maand mei 199-2 werd door Herman Engelbertinck in de Arnhemse Rijnhal in het kader van het derde lustrum van de ïsseltaler Musikanten 'Sin Abend im Isseltal' gepresenteerd. Tijdens deze zeer succesvol verlopen avond werden letterlijk én figuurlijk alle aspecten van da Egerlandermuziek belicht. De Arnhemse Courant verwoordde de avond als volgt: 'De ïsseltaler Musikanten vierden met een professioneel opgezette en spectaculaire show het vijftienjarig bestaan. Een duizendkoppig gehoor werd op de wenken bediend, Elk programma-onderdeed bleek tot in de puntjes verzorgd. Zeker_ook visueel. De ïsseltaler Musikanten hadden zich verzekerd van een perfecte belichting, die onmiskenbaar bijdroeg tot het professionele,karakter van de show'. 'Ein Abend im Isseltal 1992' is op video geregistreerd. Tevens is een ceedee en een muziekcassette met een gedeelte van het concert-programma opgenomen. De videoband, de ceedee en de muziekcassette zijn in het najaar van 1992 op de markt gebracht. Op 17 april 1993 presenteert Herman Engelbertinck-*opniauw 'Ein Abend im Isseltal' in de Rijnhal te Arnhem. aanvang 20.15 uur Entree voorverkf 15,— kassa f 17,50 voorverk adressenRabobank, Cafe Martens,^ Texacb te Leunen 4*6 markt Fleurkens - van Gassel te Veulen. Kapsalon Gielens te Heide Music World Possage 8 -10 te Venray Cafetaria 't Wilhelmientj'e WHkebtünaplein 14 te Horst m. m. v. "die Fröhlichert Exibertsammler" Eetcnen "de Rogstekers Mijns el "de Zwarte Ranfare Zarle - Rixtel aanvang 13.15 tear Toegang Gratis jOit alles vindt plaats in de feesttent bij

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 13