zaterdag 10 juli 1993 11 Neerlands spectaculairste blaasorkest EiM BEND ©Mtwn De isseltaler Musikanten zijn samengesteld uit muzikanten afkomstig van diverse plaatsen aan de oevers van de Gelderse IJssel. Het orkest bestaat dit jaar vijftien jaar en heeft tot februari 1990 onder directie gestaan van de Rhedense trompettist Johan van den Berg, thans solo-trompettist in het orkest. Vanaf februari 1990 heeft de Ernst Mosch-musicus Herman Engelbertinck de muzikale leiding. Indirect is Barchemer hrie Bibbers verantwoordelijk voor het feit, dat Herman Engelbertinck nu voor de Isseltaler Musikanten staat. In zijn hoedanigheid van programmamaker bij Omroep Gelderland was Ribbers ruim twee jaar geleden voor een interview in Otterlo, de huidige woonplaats van Engelbertinck. Bij die gelegenheid stelde hij onder meer de vraag of Herman Engelbertinck er niet voor voelde om veer een orkest te gaan leiden. Het niet afwijzende antwoord werd opgevangen door de Isseltaler Musikanten en nadar contact leidde tot het bekende resultaat. Sinds Herman Engelbertinck de scepter zwaait is er duidelijk sprake van extra •swung'. Engelbertinck speelt zelf al ruim 20 jaar in de Original Egerlander Musikanten van Ernst Mosch. Wat hem betreft heeft deze goeroe van het genre zijn beste periode in de jaren zestig gekend en dieraüziek is dan ook zijn muzikale doel. 'Destijds speelde Mosch nog de authentieke, krachtige Egerlandermuziek. Later is hij overgestapt naar een meer symfonische benadering van het Egerlanderrepertoire en is de power een stuk minder geworden', zegt de geboren-Oldenzaler. De Duitse meester treedt alleennog op in grote*concertzalen, terwijl Engelbertinck ook de optredens in feestpaviljoens niet uit de weg wil gaan. Het liefst ziet hij zijn orkest optreden in zijn eigen feestpaviljoen. Herman Engelbertinck begon pp 8-jarige leeftijd trompet te spelen in zijn woonplaats. Later maakte hij de overstap naar trombone en bariton en startte een conservatoriumopleiding in Enschede. Daarna speelde hij tien jaar als baritonist in de befaamde Harinierskapel der Koninklijke Marine In 1971 is hij toegetreden tot de Original Egerlander Musikanten van Ernst Mosch, het wereldberoemde orkest van de peetvader van de Egerlandermuziek. Nog steeds is Herman Engelbertinck een van de vooraanstaande musici van Ernst Mosch. De artistiek leider van de isseltaler Musikanten weet dus als geen ander hoe de Egerlanderstijl gespeeld dient te worden. Herman Engelbertinck keert terug naar de stijlopvatting van de Original Egerlander Musikanten van Ernst Mosch uit de zestiger jaren en wil aantonen, dat Egerlandermuziek, indien het op de juiste wijze wordt geïnterpreteerd, wel deoeliik kan swingen. 9 J

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 12