Veilig en fiscaal vriendelijk beleggen 17 Het belastingbiljet is weer ingevuld. En opnieuw hebben veel Nederlanders gemerkt, dat de invloed van de fiscus groot is. Niet alleen op hun inkomen of huis, maar ook op het spaargeld. Bijna iedere Nederlander wil graag sparen. En over het spaargeld wil men een hoog rendement behalen. Dat rendement wordt beïnvloed door de fiscus. Vandaar dat men steeds meer aandacht heeft voor de fiscale gevolgen van sparen en beleggen. Vrijstellingen Toch biedt de fiscus een aantal aantrekkelijke mogelijkheden. Immers, de huidige belastingwetgeving kent een aantal vrijstellingen. Allereerst kunnen spaarders optimaal gebruik maken van de f. t .000,00 fiscale rentevrijstelling (voor een echtpaar is dat f. 2.000,00). Afhankelijk van het rentepercentage kan een spaarder zoveel sparen, dat f. 1.000,00 rentevrijstetling maximaal wordt benut. Over het meerdere aan rente inkomsten moet inkomstenbelasting worden betaald. Naast de rentevrijstelling kent de fiscus ook een dividendvrijstelling. Ook deze bedraagt f. 1.000,00 per persoon en f. 2.000,00 voor een echtpaar. Voor het benutten van de dividendvrijstelling kan ook gebruik worden gemaakt van obligatiefondsen, die in plaats van rente dividend uitkeren. Zo wordt met een relatief laag risico toch gebruik gemaakt van deze vrijstelling. Onbelaste koerswinst Koerswinsten zijn fiscaal gezien onbelast. En dus heel interessant. Een mogelijkheid om koerswinsten te behalen is het beleggen in aandelen of aandelenfondsen. Een andere mogelijkheid is door het kopen van obligatiebeleggingsfondsen, die helemaal niets uitkeren. In plaats van het rendement uit te keren aan de aandeelhouders, wordt dit geld direct weer belegd. Zo wordt het fonds dus steeds meer waard- Het gevolg hiervan is dat de koers van het aandeel stijgt. Deze waardestijging levert de beleggers koerswinst op, waarover volgens de huidige fiscale wetgeving geen belasting hoeft te worden betaald. Overigens betaalt hef fonds wel zelf 35% vennootschapsbelasting over het behaalde rendement. Dit tarief ligt vaak lager dan het tarief inkomstenbelasting dat de belegger betaalt. Het Nettorente Fund Een voorbeeld van een dergelijk groeifonds is het nieuwe Nettorente Fund van de Robeco Groep. Dit fonds belegt in deposito's, geldmarktpapier en kortlopende obligaties. Deze beleggingsvormen zijn uiterst veilig en hebben een korte looptijd. Het fonds draagt zelf 35% vennootschapsbelasting af en geeft daarna de resultaten aan de aandeelhouder door in de vorm van onbelaste koerswinst. Het Nettorente Fund belegt alleen in de veilige en stabiele Nederlandse gulden. Zowel het beleggingsbeleid als de valutakeuze maken het fonds een interessante, veilige en fiscaal vriendelijke belegging. Tijdens de introductieperiode van het Nettorente Fund (6 tot en met 28 mei) kan zonder kosten deelgenomen worden in dit fonds. Persoonlijk advies Bij de Rabobank kunt u terecht voor een persoonlijk advies op het gebied van sparen en beleggen. In dat beleggingsadvies wordt rekening gehouden met alle wensen, eisen en beleggingsdoelen. De Rabobank kan u informatie geven over het Nettorente Fund en over de andere fiscaal vriendelijke mogelijkheden.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 18