Kopers van huizen: Wachten op dalen van rente is niet nodig. 15 De hypotheekrente is het afgelopen jaar ruim een procent gedaald. Verdere dalingen vinden inmiddels plaats, of hangen nog in de lucht. Veel mensen die een huis willen kopen denken dat ze toekomstig rentevoordeel mislopen, als ze nü een hypotheek met een vaste renteperiode afsluiten. Maar dat hoeft helemaal niet! Bedenktijd vooraf De Rabobank heeft bijvoorbeeld een zogeheten Starthypotheek, die huizenkopers een bedenktijd tot maximaal twee jaar voor het kiezen van een rentevaste periode biedt. Gedurende deze gehele periode kunnen huizenkopers de hypotheekrente voor een bepaalde periode vastzetten tegen het dan geldende rentetarief. Zo kan zonder de aankoop van het huis uit té stellen een toekomstige rentedaling worden meegepikt. Wie het afgelopen jaar van dezesmogelijkheid gebruik heeft gemaakt, nam dus een juiste beslissing. De lagere rente gaat niet aan zijn of haar neus voorbij. En als extraatje geldt het goedkops "instap"-tarief dat gedurende de gehele bedenktijd als rentevergoeding voor de Starthypotheek in rekening wordt gebracht. Bedenktijd achteraf Een voor veel huizenkopers lastige vraag is hoe lang de rentevaste periode moet duren: drie, vijf, zeven, tien, twaalf jaar, of nog langer? Het probleem daarbij is dat veel mensen het huidige niveau van de hypotheekrente acceptabel vinden en dat niemand kan weten hoe de rente er over een paar jaar bijstaat. Na deze vaste periode kan de rente hoger of lager zijn. Een kwestie van pech of geluk. Om er geen pure "gok" van te maken biedt de Rabobank een tussenoplossing: de hypotheek met zeven, of twaalf jaar vaste renteperiode en een rentebedenktijd gedurende de laatste twee jaar. Tijdens deze "bedenktijd achteraf" krijgt de klant volop gelegenheid om een gunstig moment uit te zoeken voor het omzetten van de rente. Aan deze hypotheek met rentebedenktijd op het eind kan elke gewenste aflossingsvorm worden gekoppeld: lineair, annuïteiten of spaarhypotheek. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Rabobank Leunen. U kunt vragen naar mevrouw J. de Weert-van Dijck. Rabobank. Aangenaam. DROPPING 5 nfeart Diegene die zich "hebben opgegeven voor de dropping, dienen op 5 maart om precies 19.00 uur aanwezig te zijn op het plein bij de Brink, Meenemen: pen, zaklamp, eventueel laarzen en reflecterende kleding Tot ziens fD'n Tomp Wijk verenigingen-/ Vicariepas Centrum.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 16