Rabobank Leunen U Banken versturen minder rekeningafschriften betaalrekeningen. Nederlanders leren betaalgemak kennen. Banken sturen sinds het begin van dit jaar minder rekeningafschriften naar hun klanten. Dit gebeurt nog maar één keer in de twee weken. Rekeninghouders die meer afschriften willen ontvangen moeten daarvoor betalen. Hier staat tegenover dat 24 uur per dag informatie over de eigen rekening kan worden opgevraagd. Zo kan dat bijvoorbeeld: 1gratis via de geldautomaat: elke geldautomaat van de Rabobank biedt de mogelijkheid om het saldo van de eigen rekening op te vragen; 2. via de Rabofoon: als een klant van de bank wil weten hoeveel geld er op de rekening staat, dan kan daarvoor dag en nacht een speciaal telefoonnumbner worden gedraaid. Dat kost ongeveer 40 cent per minuut; Extra kosten De banken willen de kosten van het betalingsverkeer terugdringen. Het gebruik van 'goedkope' betaaivormen wordt beloond met extra service, betaalgemak en minimale kosten. Het gebruik van 'dure' middelen wordt afgeremd door bijvoorbeeld bèperkt kosten in rekening te brengen. 'Dure' betaaivormen ziin: - geld opnemen aan de balie; - uitschrijven van cheques; - overmaken van geld via acceptgiro's en overschrijvingsformulieren. 'Goedkope' betaaivormen ziin: - geld opnemen via de geldautomaat; - betalen via de betaalautomaat (dit jaar verschijnen in een groot aantal winkels betaalautomaten op de toonbank); - automatisch geld overmaken (door gebruik te maken van machtiging of periodieke overboeking). Uit onderzoek blijkt dat rekeninghouders massaal gehoor geven aan de oproep ypn de banken om bewuster te betalen. Zd laten steeds meer mensen de betaling^yari nbur, hypotheek, telefooon, ziekenfonds, gas/water/licht, abonnementen en contributies automatisch van hun rekening afschrijven. Daarvoor zijn machtigingskaarten beschikbaar. Deze kaarten liggen bij elke bank klaar om mee te nemen. De nieuwe middelen zijn niet alleen goedkoper, ze zijn ook gemakkelijk. En dat betaalgemak is zelf te regelen. Heeft u vragen over geld- of betaalautomaten, PIN-codes, machtigingskaarten of telefonische saldo-informatie via de Rabofoon? Loop eens een Rabobank binnen. RABOBANK. AANGENAAM.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 12