14 Veulen. 't Gaolde Paert" 1993 toegekend aan Piet van Meyel. Op zaterdag 13 febr. a.s. zal in zaal 't Veule te Veulen, de uitreiking plaats hebben van het 14de "Gaolde Paert". Deze zeer hoge onderscheiding is aan de nu 63-jarige geboren en getogen Veulen- naar toegekend op grond van zijn zeer velen verdiensten voor de dorpsgemeenschap. Er is dan ook geen enkele vereniging bin nen het Veulen te vinden waar Piet zich .niet op een of andere wijze zich verdien stelijk heeft gemaakt. Zo is hij jaarlijks betrokken bij de orga nisatie van het Dorpsfeest met het Zeskamp ^gebeuren ^Voorts maakt hij deel uit van het comité Veulens Historie Herleeft, welke elke vijf jaar een dag verzorgen waar op men de Historie op een beeldige wijze laat herleven. Ook weet men hem geregeld te strikken als klusjesman binnen de kerk en het kerkterrein. "Men moet de kerk in het midden laten", aldus Piet. Maar het is wel de carnavalsvereniging waaraan Piet zijn hart heeft verpand. Of zo als Piet het liever zegt; "de Vastenavondvereniging", v/aarvan hij in 1955 de mede oprichter en grote stimulator is geweest. En waar binnen hij diverse functie's heeft bekleed. Was hij in de begin jaren de Nar, in 1960 werd hij Prins. Velen jaren lang heeft hij de Carnavalsvereniging voor gegaan als Vorst. Welke functie hij voor enkele jaren terug heeft neergelegd. Nu nog voelt hij zich daadwerkelijk bij het Canavalsgebeuren betrokken als Groot vorst. Maar hij ziet het als een bekroning voor zijn velen werk belangloos voor de gemeenschap gedaan, wanneer hij uit handen van zijn opvolger '"t Gaolde Paert" zal ontvangen k

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1993 | | pagina 15