i BOER E B.RU L LU FT LUENE BOEREBRULLUFT LUENE 1993 14 As ut jaor op zien ênfc löpt.en de balie wêr host uut dun boem .kunne is. ut tiet um ên ankon- diging te make vur de bekendmaking van. ut Bqerebruudspaa.r 1993, wedde dat ze al ên bitje z-pnewaegtig zien. Joekskapel "Moeit tuus" bestot 11 jaor en zeej hebbe zich bereid verklaort ura ut uutkomme op zich te neme. "Noeit tuus" is ên groep jonges die dur van halde urn mit wat zangblaos- en tr.otmeziek veul schik te make. Ien de loëp van dié elluf jaor zien die kei goed geworre. Zoë w.o..nne zeej veurig jaor mit: "Wies ien ut hartje v§Èn mien hart", ut Lönse songfestival. Ok werre ze dur ut hiële land gevraogd, net as a.fgeloëpe zoramer toen ware ze nog beej dun "Toer de Frans" en hebbe daor efkes hiel zuid-limburg op ziene kop gezet. Dees jonges gaon dur dus vur zurrege dat op den twedde zondag ien jannewarie, ut Boerebruudspaar 1993 mit de rest van ut gezelschap op ên ludie ke menier an ut knollevolluk werd veurgesteld. Ut Bruudspaar is dit jaor ên stel dat helt van op ziene tied efke.s lekker dur te zakke, ze zien ieverig mit eur hobbies en ik denk dat ut ên gruweluk drukke boerebrulluft zal werre.....??? Al ên bitje neejschierigkom dan gewoon ok den 10e jannewarie naor ut knollehuus en ok geej zult zegge wat ên schitterend stel.... Tot slot wille weej van de BBC, joekskapel "Noeit tuus" bedanke vur de medewerking en veul sukses toewense beej de vurbereiding.... Names de BBC Wil Loenen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1992 | | pagina 15