DE GOUDEN KNOL VOOR: LEO REINTJES Het bestuur van carnavalsvereniging "'t Knölleke" Leunen heeft besloten de GOUDEN KNOL 1993 toe te v kennen aan Leo Heintjes., Breevennneweg 3,Leunen, j? Als zesde kind van Jan Reintjes en Betje de Lauw werd Leo geboren in 1931, toen nog Overbroek H 12a. Samen met nog 9 andere broers en zussen groeide Leo daar op. Na zijn schooltijd werd hij boerenknecht veelal in de buurt, In 1936 zag hij kans te gaan wer ken op de invalidenwerkplaats, toen nog een houten gebouw op de Kruisstraat. Via de eiermijn in de oude Brouwerij van de Gouden Leeuw nam hij na 35 jaar trouwe dienst afscheid bij de NLW-bedrijven aan de Smakterweg, waardoor Leo momenteel geniet van zijn pensioen. De toekenning van de Gouden Knol heeft te maken met zijn jarenlange onvermoeibare huisbezoeken, welke hij aflegde voor het goeie doel. Moesten er loten verkocht worden, Zonnebloem, Lourdescomite en toondertijd de fanfare, dan was Leo de klos om deze klus te klaren. Rondgaan als pionier voor de Kerstgeschenken hoorde hier ook vele jaren bij. Vanaf het begin, op een kleine onderbreking na, bezorgd hij de Ruuper in het buitengebied,. Kortom Leo stond altijd klaar voor zyn medemens. Verder is hij heel aktief binnen, de Invaliden- vereniging, zo is hij al ongeveer 30 jaar aktief deelnemer bij het zwemmen voor gehandicapten, 25 jaar tafeltennisser en is hij in de weer voor de poppenaktxe t.g.v. de invaliden en sinds kort heeft hij nu enkele nieuwe sporten erbij, o.a, sjoelen en koersballen. Een vitale, gezonde man welke bruist van energie. Velen kennen hem ook als fotograaf, zijn grootste hobby sinds 35 jaar. Maar ook als iemand die velen malen daags op zijn fiets, weer en wind nege rend vele honderden kilometers gefietst heeft tussen zijn huis en het Venrayse. Vandaag staan wij stil bij iemand., welke iedereen kent, iemand waar onze gemeenschap baat bij heeft, een man waar je van opaan kunt. Niet onvermeld mag blijven dat Leo vanaf zijn geboorte op dezelfde plaats is blijven wonen, dat dit als zijn thuis wordt ervaren is natuurlijk te danken aan 2ijn zus, Mariet met haar man, Lambert, welke deze boerderij al vanaf 1965 runnen. Deze familie, de Gouden Knol en een goede gezondheid maakt van Leo een tevreden en gelukkig man. Leo wij hopen dat je op deze manier en natuurlijk heel trots deze. allerhoogste onderscheiding nog lang mag dragen, temidden van je familie en de Leunse Gemeen schap vervolg volgende blz.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1992 | | pagina 8