Rabobank blijft nadruk leggen op voorlichting NEDERLANDER BETAALT BEWUSTER 9 Kranten, radio en televisie besteden veel aandacht aan het betalingsverkeer. Mede door de actie 'Betaal op Maat' van banken en gebruikersorganisaties is de interesse van. de 'betalende Nederlander' voor alle mogelijke betaalvormen toegenomen. Hij of zij kiest steeds meer voor het terugdringen van het gebruik van dure betaalmiddelen. De vraag naar relatief 'goedkope' betaalvormen, zoals machtigingen is groot en steeds meer mensen maken gebruik van de geld-en betaalautomaten. In de afgelopen dertig jaar is het aantal betaalvormen sterk toegenomen. Contant geld, cheques, creditcards, ÈlN-pas en machtigingen zijn de belangrijkste betaalmogelijkheden. De verwerking van èike betaal vorm kost geld. Toch is de ene betaalvorm duurder om te verwerken dan dè andere. Doordat in de loop der jaren teveel gebruik van de relatief 'dure' betaalvorm werd gemaakt, zijn de kosten van het betalingsverkeer te hoog opgelopen. Groot bereik De kosten van het betalingsverkeer kunnen echter omlaag als meer mensen betalen met 'goedkope' betaalvormen, zoals machtigen, geld opnemen via de geldautomaat en betalen via de betaalautomaat. Door de actie 'Betaal op Maat' wordt de betaler geadviseerd om meer kostenbewust te betalen. Aan die oproep gaven veel klanten van de Rabobank gehoor. Naast deze gezamenlijke actie van banken en gebruikersorganisaties hebben de banken hun eigen campagnes. Zo geeft de Rabobank haar rekeninghouders advies over alle mogelijke betaalvormen en de kosten daarvan. Dat doet dé bank met een duidelijk doel voor ogen: cliënten stimuleren om die betaalmiddelen te kiezen, die extra gemak en minder kosten opleveren. Door middel van de machtigingsservice, een betaalwijzer ên uitgebreide informatie over pinnen zijn de cliënten al uitvoerig geadviseerd. Zij ondertekenden enkele honderdduizenden machtigingskaarten voor automatische betalingen aan grote bedrijven en instellingen. Zij maken nu minder gebruik van handgeschreven overschrijvingsformulie ren, acceptgiro's en cheques. Veranderingen Op 1 januari 1993 zullen verschillende banken veranderingen invoeren voor hun rekening houders. Bij de Rabobank zullen bijvoorbeeld duurdere betaalvormen njet meer onbeperkt gratis zijn. Mensen die wekelijks geld ophalen aan de balie van hun bank {terwijl er wel een geldautomaat aanwezig is) wordt geadviseerd dit te beperken. Rekeninghouders die nu ai gebruik maken van goedkopere betaalvormen hoeven zich geen zorgen te maken. Zij zullen straks net zo goedkoop uit zijn ais nu het geval is. Ook in 1993 krijgen de rekeninghouders van de Rabobank uitvoerig advies over hoe zij goedkoper kunnen betalen en toekomstige kosten kunnen vermijden. Met vragen kunt y altijd terecht bij uw eigen Rabobank. Rabobank. Aangenaam. RABOBANK LEUNEN

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1992 | | pagina 10