iffi?!] 12 Tot ziens. Agrarisch Jongerenwerk Limburg AJV VENRAY Het agrarisch jongerenwerk afd. Venray is opgericht, begin Ja ren 70. Het had als doel agrarische jongeren de kans te geven via cursussen en vergaderingen hun kennis op agrarisch gebied te vergroten. Hieraan was grote behoefte, omdat bijscholing dmv. cursussen bijna niet werd gegeven. In die jaren was het gebrui kelijk dat als men van da agrarische school afkwam, men thuis ging werken, met als doel later het bedrijf over te nemen van de ouders. Deze overname vroeg echter om steeds meer kennis van zaken, met als gevolg dat steeds meer jongeren lid werden van het AJW. Momenteel telt. onze afdeling ongeveer 80 leden, afkomstig uit Venray en omgeving. Het overgrote deel van onze leden is werk zaam in de intensieve veehouderij. Dit is op zich niet zo ver wonderlijk als men bedenkt datons afdelingsgebled een enorme concentratie aan varkens, kippen en koeien kent.. Deze concen tratie begint nu echter een steeds zwaardere belasting voor ons milieu te vormen. Oplossingen hiervoor komen op dit moment nog niet snel genoeg van de grond, terwijl een gedwongen inkrim ping van de veestapel dichterbij komt. Aan al dit soort zaken probeert onze afdeling aandacht te schen ken. Minimaal lx per maand wordt er met de leden vergadert over de verschillende ontwikkelingen binnen de agrarische sector. Voor het seizoen 91/92 staan op het programma: op 1+ nov. hin derwetzaken milieubelastende bouwmaterialen; belastingen fiscus; dorpennota; Oosfc-Duitsland; relatie producent-consument; subtttuties ofwel vervangende producten voor suiker, kaas ed. Verder organiseren wij elk' jaar een excursie, dit seizoen Heve- co charapignoncultuur en Cebeson kadaververwerking, en worden er verschillende cursussen gegeven oa. mineralenbalans, bedrijfs overname ed Ben je geïntresseerd? Geef je dan op bij een van de bestuursle den, voorz. Peter Loonen secr. Jozef van Well Jan van Kempen Anita Maas Rob Janssen Bart Peeters Frans Rops tel. 01+781+ - 1665 01+780 - 8101+1 01+780 - 82135 01+780 - 81605 01+785 - 2028 01+786 - 310 01+932 - 9201

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1991 | | pagina 13