VREDESWEEK 1990 AKOLYTHEN: za 19.00 Eef Leijssen en Frank Litjens zo 10.00 Hgm Fred Litjens,Paul en Frank de Klein 11.15 Marcel Broers en Robby Willems MISDIENAARS: ma t/m vr 19.00 Bobby Leijendekkers en Stijn van Glabbeek LECTOREN: za 19.00 Mevr. M. Theunis zo 11.15 Mevr. L. van Bavel HUWELIJKSAFK.: l.Hans Litjens en Lucy Philipsen, beiden uit onze parochie (2e roep) 2.Frank Rongen uit onze parochie en José van Hoof uit Merselo (le roep) OVERLEDEN: Op zondag 16 september 1990 overleed in het ziekenhuis te Venray Wim Jenneskens.Trijnestraat 6,in de leeftjjd van 71 j. Na een plechtige Uitvaartdienst in onze parochiekerk op donderdag 20 september 1990 legden wy hem te rusten op on: kerkhof in Leunen. 22 tot en met 30 september 1990 is voor Oost-Europa het jaar van de grote omwentelingen. De oude machten zijn goeddeels verdwenen, en de demokratie krijgt voor het eerst na meer dan vijftig jaar een echte kans. Nu de vrijheid veroverd is wordt ook duidelijk hoe groot de problemen zijn die dringend om een oplossing vragen. De ekonomie moet zich in snel tempo aanpassen aan de eisen van de Westerse markt. Het milieu is in een aantal gebieden in Oost-Europa zwaar aangetast. Oude ver langens van volkeren naar grotere zelfstandigheid komen weer naar bo ven. Er zijn aanleidingen genoeg om met zorg naar Oost-Europa te kij ken, naar de volkeren daar die in een hoog tempo het verleden van zich af schudden en een nieuwe toekomst zoeken. Solidariteit is meer dan ooit geboden. Wat kunnen we doen? Vanuit de kerken zouden we meer dan ooit moeten kijken naar wie het slachtoffer dreigt te worden van alle veranderingen in Europa, zowel in Oost als in West. Er is opnieuw sprake van geweld tegen minderheden, zelfs van antisemitisme en jodenvervolging. En de Europese eenwording mag ons niet blind maken voor de armoede en honger en de derde wereld is niet gediend met een zelfgenoegzame 'verenigde staten van Europa Solidariteit tussen Oost en lAfesi is nodig, om met elkaar te leren wat so ciale rechtvaardigheid is, en om oog te blijven houden voor de zwak- sten in de samenleving, hier in Europa en in de derde wereld. Pax Christi zet zich het komende jaar er bijzonder voor in dat er goede verbindingen tot stand komen van groepen en bewegingen in de derde wereld met Oost-Europa. Wfe leven in een kleiner wordende wereld, en we beginnen te beseffen hoezeer we elkaar nodig hebben. Pax Christi Door Pax Christi financieel te steunen. U kunt zelf een bijdrage overmaken op giro 30 60 90 t.n.v. Vredesweekkpllekte Den Haag.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1990 | | pagina 3