if tsmmy ÖSStf tM-Wt&W' tMM UiMêtMM LEUNEN 3 EN 4 KAMPIOEN Zondag 6 mei j.l. was een historische dag in het 27-jarig bestaan van SV Leunen. Het 3e en 4e elftal, beiden uitkomend in de 2e klasse van de Afdeling Limburg, werden kamoioen in hun klasse en promoveren naar de le klasse. Maar omdat ook Leunen 2 in dezelfde 2e klasse speelt, komen volgend seizoen het 2e en 3e elftal uit in de le klasse, terwijl het 4e elftal gewoon 2e klasser blijft. Voor Leunen 2 betekent dit een snelle terugkeer naar de le klasse, waaruit het vorig seizoen degradeerde, dankzij de uitstekende prestatie van Leunen 4. Leunen 3 speelde nog nooit hoger dan de 2e klasse en debu teert nu komend seizoen in de le klasse, wat een zeer hoog niveau is voor een 3e elftal. De "Kampioenendag" begon om 11 uur 's morgens op het Leunse soortoark met de wedstrijd Leunen 4 - Ysselstevn 3. Leunen stond twee punten "los" op de naaste belagers en had aan een gelijkspel dus al voldoende. Een gemotiveerd Ysselstevn wilde Leunen niets cadeau doen. In de beginfase troffen beide teams het houtwerk. Maar dankzij Ysselstevn kwam Leunen toch op voorsprong. Een scherpe voorzet van Hans Lucassen op Theo Litjens, verdween via een been van een verdediger in eigen doel. Even later stond het al 2-0 toen Hans Lucassen uit een corner van Ton Litjens feilloos raak kopte. Maar nog voor de rust scoorde Ysselstevn tegen en was de ruststand 2-1. het verzet gebroken. Theo Litjens en Ton Litjens scoorden 4-1 en 5-1. De 6e treffer was een hele fraaie. Willy Weijs scoorde vanuit stand vanaf zo'n 20 meter en verdediger Ton Dirkx bekroonde een lange solo met zijn eerste kompetitie treffer: 7-1. Het kamoioenschap van Leunen 4 was dik verdiend. Het team draait al jarenlang bovenaan mee. Leider Harrie Litjens, die evenals aanvoerder Ton Litjens en Willv en Thomas Weijs de kampioenschappen van Leunen 2 in 1981 en 1932 meemaakte, beschikt over een geroutineerd en goed ingespeeld elftal. Het elftal kent geen echte uitblinker, maar alle spelers zijn bereid om voor elkaar te werken en gecombineerd met inzet en een portie techniek maakt dit tot een ijzersterk team, wat uiteindelijk terecht werd beloond met de titel.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1990 | | pagina 7