VASTENAVOND 1990 4 Zondag 25 febr.a.s. is 't weer zover. Dan trekt er weer een vastenavondsoptocht door ons Knollenland. De Knollinnekes en Knollekes gaan dan veel schik maken en de vastenavondsoptocht zal daar flink aan mee helpen. De optocht wordt opgesteld in de St.Catharinastraat, tussen de Gussenstraat en de Boodenstraatmet nummer 1 de Harmonie,aan de Gussenstraat. Als het nodig is gaan we verder met opstellen in de St.Apollonia- straat, zover als we die nodig hebben. Het opstellen begint om 13.30 uur en om 14.11 is iedereen met alles klaar, dan vertrekken we, we kunnen de kinderen op de straat niet laten staan koukleumen. De optocht trekt richting Steegse Peelweg, gaat links af de Vullinghsstraat in en gaat verder door de Boodenstraat, St.Catha rinastraat, Gussenstraat, rechtsaf Albionsstraat, en bij 't trans- formaterhuisje weer rechts de St.Catharinastraat en dan door de St.Apolloniastraat en over het Kapellerpad naar het plein bij het gemeenschapshuis Daar wordt de optocht ontbonden. De volgorde van de optocht hangt Zaterdagmiddag op veel plaatsen in Leunen achter ruiten en tegen bomen. Aan mensen die langs de optochtsroute wonen, wil de optocht commissie vriendelijk maar dringend vragen, om daar geen auto's te parkeren, of door 't bezoek te laten parkeren. Aan mensen die naar De Steeg moeten of de Steegse Peelweg op moeten wil ik vragen om vanaf 13.30 uur niet meer met de auto door de opstel-straten te rijden. Ze zijn ook afgezet. Wie zonodig moet, kan door de Booden straat en Vullinghsstraat verder. Rij dus vanaf 13.30 uur heel astublieft niet meer door de opstel-straten, dat is veel te gevaar lijk voor de kinderen en het publiek. Dit is iets wat we al jarenlang vragen, maar ieder jaar weer zijn er 'n aantal mensen, die denken dat détvoor Andere mensen bedoeld is. Laat de optochtcommissie nu eens geen roepende zijn in de woestijn en bezorg die geen hartaanval. Het is ook beter om geen auto's te parkeren in de route waar de optocht trekt, want een deuk of kras in de wagen hebt U al gauw en een ongeluk zit in een klein hoekje. Laat Uw plezier niet bederven door te veel alcohol, dat mag in de optocht al helemaal niet, ook niet onderweg. Maak veel schik en lol, maar houdt het verstand in de bol. De leiders van de wagens, groepen en sologangers, moeten het deelnemers formulier samen met het nummerplaatje afhalen bij huisnummer 13 in de St.Catharinastraat bij de optochtcommissie vanaf 13.30 uur en niet bij de mensen die daar wonen. Op veel plaatsen ziet men gevelversieringen, raamversieringen en nog veel andere versieringen meer langs de wegen. (i)at is fijn om te zien, vooral in de route. (vervolg volgende blz)

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1990 | | pagina 5