BOEREBRULLUFT LUENE 1990 Eigeluk ie ut nie nuëdig um iets ien de Ruuper te zette want vol— ges meej was hiël Luëne present afgeloëpe zondag ien ut gemèèn- schapshuus en het iederiën ok ge zien hoe Hay en Marie-José Nellen- Jacobs wiere ontmaskert as "Boere- bruudspaar 1990 van de Knöllekes en Knöllinekes. Hartstikke moj ok de verzurging van ut uutkomme dur Korfbalclub Oranje-Wit. Ien heuse wintersport outfit en ien ên prachtige Bleej kwaam de hiële rolverdaeling ge- flankiert dur volges meej bijna alle leeje van de korfbalclub nao binne. En daorbeej wier ok nog moje tirol-meziek gemakt dur os eige blaoskapel. Vurdat ut Bruudspaar bekent gemakt wier haai prins Lam X al de cirre- moniemaester, Hay Willems, an ut publiek veurgesteld. Den stelde vervolges de andere efkes veur. Ut zien: Jos Fleurkens, Veldwachter; Wim Jenniskens, Ambtenaer; Gerrit en Gonny Weys, Elders Bruud; Rien en Maria Theunissen, Elders Bruudegom; Henri en Elly Theunis, Getuuge en Goen Reintjes en Elly Janssen, soekertantes. En moj gezelschap doch- te weej zoë. Weej van de commissie wille gaer korfbalclub Oranje-wit hiël veul dank zegge vur de werkelukperfecte menier waorop ze ut uutkomme van ut Boere- bruudspaar dit jaor hebbe verzurregd. Verder bedanke weej Jan Jacobs vur ut liëne van de prachtige sleej en de blaoskapel vur de schonne meziek. Tenslotte wense weej Hay en Marie-Jo6é en ut hiële gezelschap veul leut en lol ien de kommende vastelaoves-tied. BOEREBRU LLUFT Names de commissie Orgenisasie Boerebrulluft Luene Wil Loenen LUËNE

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1990 | | pagina 9