PEDAGOGENPRAKTIJK VENRAY EO. Vragen over kinderen? Veel ouders hebben af en toe vragen over opvoeding of ontwikkeling. Soms is er ook behoefte aan hulp voor een kind dat het moeilijk heeft of zich niet zo gedraagt als andere kinderen. De Pedagogenpraktijk Venray e.o. geeft praktische adviezen bij vragen rond opvoeding en biedt hulp aan kinderen en/of ouders bij moeilijkheden. Kinderen en Jongeren. Er zijn kleine kinderen die veel huilen, slecht slapen, weinig eten, angstig zijn, zich niet 'normaal' ontwikkelen. Basisschoolkinderen kunnen soms lastig zijn, gepest worden, geen vriendjes hebben, zich moeilijk concentreren, slecht luisteren, verlegen zijn, driftbuien hebben, slecht slapen. En pubers en jongeren hebben zo hun eigen moeilijkheden zoals depressief zijn, zich moeilijk kunnen uiten, zich aggressief ge dragen, gespannen zijn, moeite hebben met het leggen van contacten, zich alleen voelen. Met deze en andere vragen kunnen ouders -en ook jongeren zelf - terecht bij de Pedagogenpraktijk. Advies en begeleiding. Soms is een gesprek al voldoende om een vraag te beantwoorden. In andere gevallen is psychologisch onderzoek nodig, of een langere begeleiding. Ook kan voor sommige kinderen en jongeren een cursus "omgaan met anderen" of "ontspannen slapen" goed helpen. Verder organiseert de Pedagogenpraktijk gespreksavonden voor ouders over thema's zoals opvoeden in je eentje, overaktieve kinderen, omgaan met pubers, pesten. Opvoedkund igen Da Pedagogenpraktijk wordt geleid door twee universitair opgeleide crthopedagoges (opvoedkundigen), beide met een ruime ervaring in het begeleiden van (groepen) kinderen en jongeren. De orthopedagoges zijn elke middag van 2 tot 5 uur aanwezig voor het geven van informatie of voor het maken van een afspraak voor een (GRATIS) oriënterend gesprek. Pedagogenpraktijk, Markstraat 8 te Venray Tel. 04780-88229

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 15