SPAREN VOOR 'LATER' STEEDS MEER IN TREK 24.17.12 Rabobank komt met nieuwe vormen Steeds meer Nederlanders ontdekken het sparen gecombineerd met een verzekering als een aan trekkelijke manier om geld opzij te leggen voor later. Bij deze manier van sparen wordt eenmalig een zgn. koopsom gestort of jaarlijks een premie betaald. Van dit bedrag is een klein gedeelte bestemd voor de verzekering en voor kosten. Die verzekering houdt in dat er een uitkering wordt gedaan bij overlijden voor het verstrijken van de looptijd. De uitkering die zo'n koopsompolis na een aantal jaren oplevert, wordt in veel gevallen gebruikt als een aanvulling op het pensioeninkomen. Dit wordt onder meer gedaan omdat de betrokkene te maken heeft met pensioenbreuk of vervroegd met pensioen wil gaan. Ook kan de uitkering bijvoorbeeld worden gebruikt als extra inkomen op het moment dat één van de beide tweeverdieners met werken wil stoppen. De Lijfrente Koopsompolis met een eenmalige inleg en een vaste rente is al enige jaren zeer in trek. De koopsom, het bedrag dat wordt ingelegd, is aftrekbaar van de inkomstenbelasting. De Rabo Pensioen Premiepolis is een nieuwe mogelijkheid om via sparen een aanvulling te verkrijgen op een later (pensioen)inkomen. Hierbij dient gedurende een bepaalde periode, over het algemeen Bij een inleg van f 3.000, - gedurende 20 jaar kan men op 65-jarige leeftijd beschikken over zo'n f 80.000,- bij een inleg van f 10.000,- gedurende 10 jaar is dat zo'n f 118.000,- Belastingvoordeel Ook deze vorm van verzekerd sparen kan rekenen op een gunstige fiscale behandeling. Men kan de jaarlijkse premie tot een zeker maximum als aftrekpost voor de inkomstenbelasting opvoeren. Voor 1989 is dat maximum f 16.863, - Er kan echter ook voor worden gekozen om het belastingvoordeel later te genieten. In dat geval hoeft bij uitkering van het totaal gespaarde bedrag geen belasting te worden betaald over de opgebouwde Persoonlijke omstandigheden Welke vorm een verstandige keuze is, is sterk afhankelijk van de persoonlijke omstandigheden. Zaken die een rol spelen zijn bijvoorbeeld leeftijd en inkomen, het gewenste moment van uitkering en de hoogte van het te storten bedrag. in rekenvoorbeelden voor de koopsompolis wordt vaak uitgegaan van het maximumbedrag dat voor de inkomstenbelasting kan worden afgetrokken. Daardoor kan de indruk ontstaan dat een koopsompolis aïeen aantrekkelijk is als men grote bedragen opzij kan leggen. Daarom heeft de Rabobank de Termijn Spaarpolis geïntroduceerd. Dit is een produkt voor spaarders d e niet zoveel kunnen of willen sparen. Al met een minimum van f 600, - per jaar kan hier worden geprofiteerd van de verzekerings- en fiscale voordelen. Rabobank, Alblonstraat 26, Leunen Tel 82121

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 13