za 19.00 John vd Aker en Martijn Mertens 21.36.2 zo 8.45 Eef Leijssen en Frank Litjens o zo 10.00 Fred Litjens, Paul de Klein en Erik Direks ma t/m wo 19.00 Eef Lessen en Bobby Leyendeckers do t/m vr 19.00 Eef Leijssen en Marcel Broers za 19.00 Mevr G Weijs zo 8.45 Dhr J Reintjes Vanaf september zijn de h.missen op zondag: cm 8.45 uur een leesmis en cm 10.00 uur de hoogmis ZONDAG 10 SEPTEMBER NATIONALE ZIEKENDAG KIEZEN VOOR ONTMOETING is het thema van deze nationale ziekendag. Ieder mens is gevoelig voor kontakt, voor ontmoeting. Maar wie ziek is of gehandicapt is nog gevoeliger voor ontmoetingen. Vaak is het aantal ontmoetingen voor hen ook beperkter. Je ligt een paar uur alleen op bed zonder iemand te zien. Het aantal mensen dat komt, wordt op den duur minder. Je voelt een groter verschil tussen de stille wereld en de drukke wereld, die geen tijd zegt te hebben. En Juist als Je ziek bent, ben Je gevoeliger voor een vriendelijk woord, voor echte Interesse, voor de wijze waarop je wordt aange sproken. Je hoort het verschil tussen harde, koude stemmen en stemmen waarin de warmte en echt medeleven zit. Je voelt het verschil tussen de wijzen waarop je geholpen wordt, of er ongeduld in door klinkt of aandacht. Je voelt of iemand bij Jou is of elders. Je hoort of de ander echt wil weten hoe Je het maakt of alleen maar wil horen: "het gaat goed, het gaat beter". Je bent gevoeliger voor de soorten bezoekers aan je bed, in je huis. Mensen die langdurig in de wereld van ziekenhuizen, revalidatiecentra en verpleeghuizen hebben geleefd, voelen zich scms als een wrak, als ontpersoonlijktomdat er onvoldoende oog voor hen als persoon was, als mens met een eigen naam. In de echte ontmoeting moet een ander niet, maar is de ander vrij. Er wordt niet voor maar met hem of haar gedacht. Er wordt niet ge zegd hoe je Je moet voelen, maar je mag zeggen hoe je Je werkelljc voelt. Er wordt eerst geluisterd en dan pas geantwoord. In de echte ontmoeting hervindt een mens, ook een zieke of gehandi capte, zichzelf. Voor die ontmoeting moet gekozen worden, want ze blijkt veelal geen vanzelfsprekendheid te zijn.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 3