21.34.12 VERPLEEGHUIS VENRAY SCHRIJFT PRIJSVRAAG UIT Nieuwe naaam voor "DE KRUUZE" Venray. Het psycho-gedatisch Verpleeghuis De Kruuze in Venray schrijft een Het Het psycho-geriatrisch Verpleeghuis De Kruuze in Venray schrijft een prijsvraag uit cm aan een nieuwe naam te kanen. Het Stichtingsbestuur wil op deze manier de bevolking van de regio Venray mee laten denken over 'een nieuwe naam voor ons Verpleeghuis'. Naar het zich laat aanzien is in november het helemaal vernieuwde en modern ingerichte Verpleeghuis aan de Leunseweg klaar. Het Verpleeghuis wordt dan niet alleen bewoond door demente bejaarden maar gaat ook de verzorging en verpleging van lichamelijk zieke ouderen op zich nemen, de zogenaamde somatische zieken. Mede ook op aandrang van de familieraad van De Kruuze is besloten een nieuwe naam te geven aan het Verpleeghuis. Van de ene kant om de nieuwe funktie te onderstrepen, van de andere kant cmdat familieleden van de bewoners de huidige naam minder gelukkig vinden aangezien men er 't woord 'kruis' in kan beluisteren. Het grootste deel van de medewerkers wilde de naam handhaven,omdat deze altijd is verbonden aan goede zorg en een goed werkklimaat. Het bestuur besliste uiteindelijk voor naamsverandering. Een passende naam is echter niet snel gevonden. Qndat een Verpleeghuis niet alleen voor bestuur en medewerkers, maar zeker ook voor de mensen in de regio, van belang is, wil het bestuur ledereen bij de naamgeving betrekken. Vandaar dat een prijsvraag is uitgeschreven. Iedereen die denkt een passende naam te weten voor het nieuwe Verpleeg huis kan deze naam, liefst voorzien van een korte toelichting, tot uiterlijk 8 september 1989 zenden aan Verpleeghuis De Kruuze, Leunseweg 1, 5802 CE Venray, t.a.v. Mevr.E Basten, directie-secretariaat. Een Jury bestaande uit medewerkers van De Kruuze en enkele externe deskundigen, zal 3 namen voordragen, waaruit het bestuur een defini tieve keuze zal maken. Degene die de gekozen naam heeft bedacht, ontvangt een prijs van ƒ350,- De overige twee genomineerden ontvangen een troostprijs in de vorm van een boeken- of platenbon van 50 gulden. De naam zal officieel bekend gemaakt worden op de OPEN DAG die in november wordt georganiseerd.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 13