Door het doopsel behoor je tot de gemeenschap van christenen. 21.23.3 In het Vormsel wil je meedoen aan hun aktiviteiten. Je wordt geroepen (Doopsel) om iets te gaan betekenen (Vormsel). Wat je wilt betekenen, wordt aangegeven in het Doopsel. Beide sacramenten kun je niet los zien van elkaar. Bi) het Doopsel beloven de ouders, dat zy voor hun kinderen een goede vader en moeder zullen zijn en dat zy hun zullen opvoeden en vormen in de geest van het evangelie van Jezus Christus. Dit vormen van kinderen gebeurd dag-in-dag-ult en je hoopt als ouders dat dit vormen van je kinderen ten goede gebeurt. Dit vormen ten goede wil iedereen, ook de school waar het kind ook een vorming krijgt Trouwens 'zelf wil je je als volwassen mens goed vormenEn meestal voel je wel aan of je afbreekt of opbouwt. Maar soms zijn er momenten dat je dit niet meer zo goed aanvoelt. Of momenten, dat je je zelf meegenomen voelt door de sleur, die alles aanvreet en je wilt er bovenuit komen, maar het komt er niet van. Het kan ook zijn, dat je de moed verliest en liefst alles zou willen laten voor wat het is. Dan heb je inspiratie nodig. Iemand waaraan, je je kunt toetsen. Iemand waaraan je je kunt optrekken, waaraan je af kunt lezen vorm ik nu nog ten goede of niet Zo wil Jezus Christus voor een christen zijn de inspiratie en de toetssteen voor je leven. Zo heeft Christus dit elkaar vormen ten goede geheiligd tot sacrament Zoals Hy ook het elkaar liefhebben van man en vrouw tot sacrament geheiligd heeft. Daarom heeft het Vormsel ook te maken met de Heilige Geest, die Christus ons beloofd heeft als helper en die ons alles in herinnering zal brengen wat Hij ons geleerd heeft over hoe wij in het leven moeten staan als gelovige christenen. In de toediening van het Sacrament van het Vormsel wordt nu bevestigd de vorming ten goede, die ouders en leerkrachten en vele anderen, aan deze kinderen van groep 8 hebben gegeven. Het betekent ook Ga door met deze vorming Voor de kinderen zelf betekent het een dankbaar terugdenken aan de vorming, die ze tot nu toe hebben gekregen en tegelijkertijd een opdracht om nu zelf ook aan hun eigen vormen als beginnende volwassene te werken, hopende in de geest zoals hun ouders dat hebben gedaan, hopende in de geest van het evangelie van Jezus Christus. Daartoe bidden wy, dat deze kinderen de Geest mogen ontvangen om met moed en kracht verder te gaan op hun eenmaal ingeslagen weg als christen. Wij wensen de ouders en de leerlingen van groep 8 komende zaterdag een mooie Vormseldienst toe en zeggen nu al PROFICIAT GA DOOR OP DE GOEDE WEG, DE WEG VAN JEZUS CHRISTUS. Pastoor P Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 4