De Rector ia vertrokken uit het Veulen 21.14,14 Door zijn vertrek vielen vele plaatsen open in organisaties. Dat merkt het Kerkbestuur, de Dorpsraad maar ook de Neder landse Hartstichting I Waarom eenvoudig omdat de Rector deze collecte in uw dorp verzorgde. Wij gaven de zakjes-affiches e.d. af en voor de rest werd gezorgd. Fijn was dat. Vorige week werden wij gekonfronteerd met het feit dat niemand dit 'pakkie' aan kon/wilde overnemen. Voor ons wordt het dan helemaal moeilijk iets op een kerkdorp te organiseren als het door de eigen dorpsbewoners niet lukt! En het MOET toch lukken iemand te vinden die slechts éénmaal per Jaar de collecte voor de Hartstichting organiseert. De Nederlandse Hartsstichting bestaat dit jaar 25 JAAR. In al die jaren zijn bergen werk verzet. Veel geld werd uitgegeven aan preventie, aan wetenschappelijk onderzoek, aan begeleiding en nascholing van artsen en verpleegkundigen. Veel aandacht kreeg ook de voor- en nazorg van hart- en vaatpatiënten. Al jarenlang gaan duizenden vrijwilligers elk voorjaar op pad om te collecteren. In 1988 werd in totaal bijna 8 miljoen opgehaald, in Venray 19.000,- en in het Veulen 375,- Een mooi bedrag! Als voorzitter rust op mij de taak o.a. te zorgen voor een goede collecteopbrengst. Dat is elk jaar een hele zorg. Als ik er weer aan begin zo rond januari, denk ik vaak Dit is voor mij de laatste keer, het vraagt zoveel tijd. enz. Maar, als dan alles weer succesvol verlopen is, zet je de keer daarop toch maar weer de schouders eronder. En dat kan ook, omdat: 1 er zoveel spontane hulp komt 2 er zoveel geld wordt gegeven 3 het belangrijkste omdat het werk van de Nederlandse Hart stichting doorgang MOET vinden. Waarom 7 -Omdat jaarlijks nog steeds zo'n 60.000 mensen het slacht offer zijn van een hartinfarct of een beroerte. -Omdat het sterftepercentage in ons land ongeveer de helft is te wijten aan deze ziekte. -Er is veel bereikt, maar altijd nog is het VOLKSVIJAND nr.1 Zo zou ik nog door kunnen gaan Mag ik langs deze weg toch de vraag aan U voorleggen "Wie organiseert de collecte voor de Hartstichting in Veulen 7" Als het dit jaar niet meer zou lukken, wie wil het dan in 1990 doen? Heel graag een bericht en dank voor plaatsing, Henriëtte Poels-Peters, voorzitter Hartstichting afdeling Venray Dr.Poelsstraat 16, Venray Tel 81872. Bij geen gehoor Dhr. Lei v Mil Look 31, Venray tel. 82655

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 15