Nieuwe obligatiefondsen Rabobank: aantrekkelijke opbrengsten, minimaal risico. De Rabobank brengst twee nieuwe obligatiefondsen - het Rabobank Obligatie Dividendfond3 en het Rabobank Obligatie Investerings fonds - op de markt. Beide nieuwe fondsen werden ontwikkeld voor spaarders en beleggers die zonder hoge risico's een aantrekkelijke opbrengst en een optimaal belastingvoordeel willen behalen. Het huidige Rabobank Obligatiefonds blijft gewoon bestaan en sluit goed aan by de twee nieuwe fondsen. Samen vormen zij het Rabo Obli gatie Pakket. Het is niet noodzakelijk dat de cliënt in alle drie beleggingsfondsen deelneemt, al kan met name de grotere belegger met de combinatie wel het maximale fiscale voordeel behalen. De uiteindelijke opbrengst van beleggingen wordt namelijk sterk beïnvloed door belastingregels. Zo is ontvangen rente tot een niet onaanzienlijk bedrag vrijgesteld van het betalen van inkomsten belasting. Voor ontvangen dividend geldt eenzelfde vry-stelling, terwijl koersstijgingen voor beleggers een belastingvrije groei van het vermogen betekenen. Elk van de drie obligatiefondsen van de Rabobank speelt in op één van deze fiscale mogelijkheden. Afhankelijk van de individuele situatie van de belegger kan worden gekozen voor één of meer van de drie fondsen. Maatwerk-advies Om met het Rabobank Obligatie Pakket een maximaal fiscaal voordeel te behalen, is maatwerk-advies nodig. De hoogte van de verschuilende vrijstellingen is namelijk sterk afhankelijk van de persoonlijke omstandigheden, zoals gezinssituatie en het al dan niet aanwezig zijn van leningen. Met een speciaal voor de Rabobank ontwikkeld rekenmodel geeft de beleggingsadviseur voor elke individuele cliënt aan wat de beste verdeling van de beschikbare gelden over de verschillende obligatiefondsen is. De introductie van de twee nieuwe fondsen, die vanaf 28 maart aan de Amsterdamse Effectenbeurs worden genoteerd, betekent een verdere uitbreiding van het bréde assortiment spaar- en beleggingsvormen. De Rabobank speelt in op de toenemende belangstelling voor be leggingsfondsen. Met dit soort fondsen kan de belegger profiteren van de fiscale mogelijkheden van de effectenmarkt zonder dat hij zelf van dag tot dag de ontwikkelingen op de beurs tot in detail hoeft te volgen. Beleggen in dit soort fondsen levert bovendien minder risico op dan zelf een effectenportefeuille samenstellen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 11