GOUDEN PAARD Mevrouw Bertha van Kempen-Groetelaars De uitreiking en de feestelijkheden welke om 14.00 uur beginnen is in handen van de Carnavalsvereniging Het Dartele Veule als zijnde de grootste en meest representabele vereniging van Veulen. Mevrouw van Kempen zal hiermede de eerste vrouwelijke draagster zijn van deze hoge onderscheiding. Deze onderscheiding werd haar toegekend op grond van haar ver diensten voor het algemeen dorpsbelang, maar vooral voor haar inzet en verdienste aan het Jeugdcarnaval. Door haar inzet kwam in 1972 de Jeugdcarnaval in Veulen van de grond. Sindsdien is zij al die Jaren betrokken geweest bij het formeren van de Jeugdraad en de verkiezing van de Jeugdprins. Hierbij heeft zy al die jaren gefungeerd als contactpersoon tus sen het schoolteam en de Carnavalsvereniging. Bertha is een geboren en getogen Veulinneke, in 1960 heeft zy slechts een half jaar buiten Veulen gewoond. Toen de gelegen heid zich voor deed om het ouderlijke boerenbedryf over te nemen heeft zy samen met haar echtgenoot deze kans gegrepen om weer naar het Veulen terug te keren. Sedert dien wonen zy aan de Lorbaan met het voor hen toepasse lijke huisnummer 11. In 1986 hebben zy hun bedrijf omgezet in een Kinderboerderij. In een kort tijdsbestek is de "Maria-Hoeve" een begrip geworden by de Jeugd van Veulen en ver daarbuiten. By hen staat Bertha bekend als de boerin van de Kinderboerdery. Wy twijfelen er dan ook niet aan of onder het publiek wat aan wezig zal zijn, dat vooral de jeugd goed vertegenwoordigd zal zijn.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 14