RABOBANK LEUNEN 20.27.6 "GELD UIT DE MUUR iB uw vakantieland. Met een Nederlands bankpasje peseta's opnemen uit een Spaanse geldautomaat. Na een geslaagde proef vorige zomer is dat nu op ruime schaal mogelijk voor barikcliënten met een Eurochequepas. m Spanje zijn al 2000 geldautomaten geschikt voor dit "gastgebruik". Rekinghouders by de Rabobank kunnen verder terecht bij geldauto maten in Portugal en Denemarken. De komende tijd wordt deze lijst met andere landen uitgebreid, waarbij in Frankrijk, Italië en Luxemburg wellicht al deze vakantieperiode de automaten met een Eurochequevignet kunnen worden gebruikt. Het internationale gebruik van geldautomaten is vooral bestemd voor rekeninghouders die nu al in eigen land met Eurochequepas en PIN-code geld opnemen via de automaat. Wie ook in het buiten land geld iiit de muur' wil halen, moet zijn Eurochequepas bij de bank tijdig omwisselen voor een exemplaar met internationale toegang (de PIN-code wordt niet gewijzigd). Er is een folder verkrijgbaar waarin de mogelijkheden duidelijk beschreven staan. Ook al is het internationale gastgebruik van geldautomaten in opkomst, toch Ml in veel gevallen het 'vakantiebudget' nog vanuit Nederland moeten worden meegenomen. Het la verstandig om slechts een beperkt bedrag in contanten mee te nemen, omdat contant geld het grootste risico geeft bij verlies of diefstal. Voor de meeste vakantielanden bieden Eurocheques een prima oplos sing. By verlies en diefstal krijgt de cliënt een schadevergoeding an voor Eurocheques geldt een aantrekkelijker wisselkoers dan voor bankbiljetten. In 40 landen bieden 200.000 banken de mogelijkheid - in de meeste gevallen zonder berekening van provisie - om met Eurocheques geld op te nemen (ook verzilvering bij wisselkantoren is mogelijk, waarbij dan echter veelal wel een provisie wordt be rekend). In vrijwel alle vakantielanden kan ook in winkels, restau rants e.d. met Eurocheques worden betaald. Een andere veilige mogelijkheid - zeker voor landen waar Eurocheques niet geldig zijn - is het meenemen van reischeques. De bank advi seert graag over de betaalvormen en de valuta die voor uw vakantie bestemming en de eventuele doorreislanden in aanmerking komen. Naast vreemd geld horen ook passende verzekeringen deel uit te maken van de 'vakantiebagage'. In de eerste plaats een reisverzekering, die dekking geeft voor de kosten van medische zorg (worden vaak niet of onvolledig vergoed door ziekenfonds of ziektekostenverzeke ring), schade aan bagage en vakantievcrblijf en buitengewone reis-

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 7