20.20.3 Wij hopen dat wij ondanks alle drukte met de Pinksterdagen, ook nog tijd vinden of liever tijd nemen om samen als één gemeenschap eucharistie te vieren, uitdrukking geven aan onze gedrevenheid door de Geest om Jezus'roep te beantwoorden s "Blijft dit doen om aan Mij te denken PINKSTERAKTIE VOOR DE NEDERLANDSE MISSIONARIS. Eens per 3 1 jaar komen de meeste missionarissen weer terug in Nederland voor een korte vakantie. Deze verlofperiode betekent voor hen heel veel. Na jaren van hard werken, vaak onder zeer moeilijke omstandigheden geeft een verlof hen de kans om even op adem te komen. Als deze mensen met een missie op verlof komen dan hebben ze meestal niet veel bagage bij zich. Het verlof stelt hen in staat om zowel hun geestelijke als hun materiële bagage weer wat aan te vullen. Via kursussen, lektuur, familiebezoek e.d. komen ze geestelijk weer wat bij. De andere bagage wordt vaak aangevuld met kleine persoonlijke zaken en met dingen die in hun missiegebied niet te krijgen zijn. De Week voor de Nederlandse Missionaris zorgt door middel van de Landelijke Plnksteraktle voor de nodige financiën. Een missionaris heeft meestal geen inkomen. Missionarissen kiezen voor solidariteit met de armen. Daarom willen WIJ zorgen dat ze hun verlofperiode in Nederland op een goede manier, vrij van financiële zorgen, kunnen doorbrengen. De Kerkdeurcollecte met Pinksteren is dan ook bedoeld om iedere missionaris die op verlof komt, een toelage te geven voor wat zakgeld en kosten van levensonderhoud, maar ook voor het betalen van de ziektekostenverzekering en het volgen van een kursus of de aanschaf Dit jaar rekent de Week van de Nederlandse Missionaris op een extra bijdrage omdat de ziektekostenverzekering van missionarissen gemiddeld 1000,- per persoon per Jaar duurder is geworden. Onze missionarissen verdienen onze royale steun vla de kerkdeurcollecte of per giro 676 t.n.v. De Nederlande Missionaris te Oestgeest. Via onze gift kunnen wij laten merken, dat wij het werk van de Neder landse Missionaris op prijs stellen en weten zij, dat ze er niet alleen voor staan. Daarom bevelen wij deze Plnksteraktle bijzonder bl) U aan. Pastoor P.Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 4