1 veule 20 8 1' Vorig jaar was er lof (binnendorps) en kritiek en leedvermaak (buitendorps) wat het wagenbouwkomitee betreft van 't Dartele Veule. Dit Jaar, na het behalen van de begeerde trofee, de /Jf/jW Piëlhazencup, was men apetrots I Men behaalde grote lof en triomfen in heel het Piëlhazsnrljk. Maar dan is er onrust plotseling breekt er een binnen-Veulense revolte uit, die ondergronds woedt, zodat er geheimzinnig ge fluisterd wordt er is plagiaat gepleegd zegt de een, neen zegt de ander er is sprake van paralel-import Een duidelijk geval van Merkenvervalsing en er moet zo gauw mogelijk geïnventariseerd worden, zegt de opperfouriermeester van 't A.P.K. in een inderhaast belegde geheime vergadering. Hij is met de hoge eretekens, welke de leden van deze vereniging bij gala-avonden op hun hoofd dragen (ten teken van eerbiedwaardigheid en om te voorkomen dat hun intelligentie in koude karnavalsnachten de ruimte instraalt) naar de Rabobank gespoed waar men een machine heeft die valse duizendjes onderscheiden kan, maar de namaak was z6 perfekt dat deze machine geen vervalsing kon konstateren. Toch zien deze trouwe bewaarders van dossiers en goederen van deze vereniging elke nacht - geen veulens of paarden - maar nachtmerries 1 Want dat er iets mis is, weet hij zeker, sinds hij in de Venrayse optocht attributen van ZIJN vereniging zag waaronder personen liepen die beslist niet over 't Dartele Veule hadden geregeerd en ook nog niet op een nominatie stonden om te regeren. 'T A.P.K. heeft het Merkenburo in Den Haag getipt en gevraagd om 2 detectives die als veulens vermomd en onopvallend door het dorp dwalen op zoek naar bewijsmateriaal. Tevens is in diep geheim overleg besloten om een herhalingsoefening bij verrassing te organiseren voor alle A.P.K.ers om de P.S.U.(lees: uitrusting) van de oud-Prinsen te controleren. Deze oefening heeft de toepasselijke oodenaam s "T PAARD VAN TROJE". De meldingstijd wordt bekend gemaakt door RADIO WONDERLAND, evenzo de verzamelpunten. Ook wordt er tijdens deze oefening nieuwe regele men ten uitgereikt; een soort handboek soldaat met vermelding j DIENSTGEHEIM. U ziet, beste Veulens en Veulinnekes, 't A.P.K. gelooft niet in wonderen, maar misschien nog wel in sprookjes En tenslotte nog dit: niemand hecht zoveel waarde aan het laatste woord te hebben, als degene die zich ergert dat hy het eerste niet heeft gehad. "JOACHIM".

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 12