PRINSES BEATRDtWNDS MEER DAN 30 JAAR OP DE BRES VOOR 80.000 GEHANDICAPTEN In de week van 14 t/m 20 september 1987 houdt het Prinses Beatrix Ponds weer zijn landelijke collecte. Het Fonds zet zich al meer dan 30 Jaar in voor medemensen die lijden aan invaliderende ziekten, die het zenuwstelsel aantasten. Een ongekend hevige kinderverlamming- of poliomyelitls-epidemie gaf in 1956 de stoot tot de oprichting van het Prinses Beatrix Fonds voor hulp aan de duizenden getroffenen en ondersteuning van het wetenschappelijk speurwerk naar een doeltreffende bestrijding van de ziekte. Dat speurwerk boekte al spoedig succes. Door een consequente vaccinatie is de ziekte hier te lande bedwongen. Hoewel ook nu nog heel veel poliopatiënten de hulp van het Prinses Beatrix Fonds hard nodig hebben, kon het Fdnds zijn aandacht ook gaan richten op andere, niet minder verwoestende, aandoeningen van het centrale zenuwstelsel, waartegen helaas nog geen vaccins of andere remedies bestaan. Tot deze ziekten behoren thans onder meer - multiple sclerose - bepaalde spierziekten - spasticitelt - spina bifida (open rug) - ziekte van Huntington - ziekte van Parkinson Wat doet het Prinses Beatrix Fonds tegen al die trieste ziekten 7 Kort gezegd: hulp, begeleiding en voorlichting bieden aan de vele tienduizenden patiënten en steun verlenen aan het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken, mogelijke geneeswijzen en voorkoming van hun ziekten en afwijkingen. Meer dan 5 miljoen gulden kon vorig jaar hiervoor uitgegeven worden. De aanvragen overtroffen verre onze mogelijkheden. Veel kon gedaan worden, maar er is nog veel méér nodig. Vele miljoenen zijn nodig i Het Prinses Beatrix Fonds is een particuliere instelling, die geen enkele subsidie ontvangt en het daarom in de eerste plaats moet hebben van de opbrengsten van de jaarlijkse collecteweek, die dit Jaar zal worden gehouden van 14 tot 20 september. Tijdens deze week gaan tienduizenden collectanten geheel belangeloos langs de deur met de bekende oranje bussen. Steun, geef, help I Opdat het Prinses Beatrix Fonds de zon weer kan laten schijnen voor deze medemensen. Geef aan de deur of stort uw bijdrage op giro 969 t.n.v. Prinses Beatrix Fonds, Den Haag.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 8