MISDIENAARS: LECTOREN: 19.00 Barry Willems en Robert Holtaekera 3 9.30 John vd Aker, Mark en Johan Hermans 11.00 Martin en Tonny Heesen i t/m vr Twan Willems en Fred Litjens HUWELIJKSAFK: Harm Kleuskens uit Ysselsteyn en Liesbeth Swinkels uit onze parochie (3e roep) Harry Goumana uit onze parochie en Mariëlle Welja uit Veulen (3e roep) Geert Jacobs uit Oirlo en Anjo Voerraans uit onze parochie (Ie roep) GEZINSBIJDRAGE: Deze kan men storten op Rabobanknummer 1281.02292 t.n.v. Bouwfonds Kerk Leunen, op girorekening nr. 1038047 t.n.v. Parochie H.Catharina, Albionstraat 25, Leunen óf in een envelop met vermelding van naam en adres deponeren in de daarvoor bestemde offerkisten achter in de kerk of afgeven op de pastorie. ZONDAG 13 SEPTEMBER NATIONALE ZIEKENDAG Bijna dagelijks kunnen we de uitspraak horen "Als Je maar gezond bent!" Die uitspraak kan verschillende ondertonen hebben. Soms wordt er mee gezegd hoe zeer gezondheid je de kans geeft om Je in te zetten voor anderen, Je gezin, Je medemensen. Een andere keer wordt er mee aangegeven hoe gezondheid je in staat stelt om te werken en te presteren, carrière te maken, het hoofd boven water te houden. De ondertoon kan ook iets laten merken van het besef, dat gezondheid kwetsbaar is. Je kunt haar ineens verliezen. En ook is er in die uitdrukking wel eens te beluisteren een gevoel van angst. Want wat moet ik zonder gezondheid of met een gedeelte van de gezondheid Hoe kan ik dan nog zinvol leven 7 Wat is dan nog de zin van mijn leven 7 Gezondheid is een belangrijke waarde en voorwaarde tot leven. Niemand zal dit ontkennen, maar de overbenadrükking daarvan roept ook vragen op. Want als gezondheid zi belangrijk is, wat betekent dit dan voor hen, die hun gezondheid verliezen, die met een handicap geboren worden of tijdens hun leven invalide worden 7 Een overbenadrükking van gezondheid houdt het gevaar in zich, dat al die mensen, die hieraan niet voldoen, uitgestoten kunnen worden door de samenleving. Er lopen in onze samenleving steeds meer mensen rond met het gevoel "Ik tel niet meer mee; ik hoor er niet meer bij; ik dien nergens toe; wie wacht er nog op mij 7"

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 3