HUHELIJKSAFK: TJeu Cuppen uit Zeilberg en Margit Heintjes uit onze parochie (2e roep) Frank Creemers en Gea Hendriks, beiden uit onze parochie (Ie roep) Hans Beckers uit onze parochie en Wllleke Vullings uit Venray (1e roep) Gezinsbijdrage kan men storten op - Rabobankrekenlng 1281.02292 t.n. - Girorekeningnummer 1038017 t.n.v straat 25, 5809 AL Leunen - in een envelop met naam en adres in de offerkisten achter in de kerk - of afgeven op de pastorie. HOE GA JE OM MET HAT JE ALLEMAAL BEZIT Veel mensen zitten nogal vast aan hun bezit en kunnen dat maar moeilijk loslaten. In de tijd dat Jezus leefde waren er mensen, die daar ook al last van hadden. In het evangelie van Lukas staat dit verhaal «Goede Meester", vroeg een voornaam man aan Jezus, "Hat moet ik doen om het eeuwig leven- te krijgen "Haarom noemt u Mij goed? antwoordde Jezus, "Niemand is goed; alleen God. U kent de geboden "Aan al de geboden heb ik me van jongsafaan gehouden" zei de man. "Dan rest u nog één ding te doen", hernam Jezus. "Verkoop alles wat u hebt en geef het geld aan de armen en u zult een kapitaal hebben in de hemel. Kom dan terug en volg Mij". Toen de man dit hoorde, was hij diep bedroefd, want hij was erg rijk. Toen Jezus dit zag, zei Hij :"wat is het voor rijke mensen toch moeilijk het koninkrijk van God binnen te komen Het is voor een kameel gemak kelijker om door het oog van een naald te gaan dan voor een rijke om het koninkrijk van God binnen te komen". Deze man zat met een probleem van "hoe word Je een goed mens". Hij zal gedacht hebben dat Jezus daar wel een pasklaar antwoord op had, dat hem goed in de oren zou klinken. Maar wat Jezus hem vertelde viel hem vies tegen. Hij moest zijn bezittingen delen met de arme mensen. Jezus zegt eigenlijk je moet niet zoveel denken aan jezelf maar ook eens oog hebben voor anderen om je heen. Als je alleen maar aan Je video- en stereoapparaten denkt en uitslui tend bezig bent met eigen hebben en houden, dan heb Je geen oog en oor meer voor je hulsgenoten, buren en verdere omgeving. Neem eens afstand van deze dingen, want een leuk gesprek met een ander is ook best wel fijn. Heb ook eens oog voor Je omgeving, misschien zie je aardige mensen die Je nooit zijn opgevallen. Kontakt met anderen is nooit weg. Van de man die muurvast zat aan zijn spullen staat, dat hij diep bedroefd was. Pastoor P.Ewals. N°U" -^?5..!?9?r5_niet._

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 3