RABOBANK LEUNEN 19.29.5 Volgend Jaar ruimere vrijstelling voor spaarders MEER RENTE VRIJ VAN BELASTING De grote meerderheid van de spaarders zal vanaf volgend Jaar geen inkosmtenbelasting meer hoeven te betalen over ontvangen rente. Dat concludeert de Rabobank uit de toezegging van de Minister van Financiën om bij het Parlement een wetsontwerp in te dienen ter verruiming van de rentevrijstelling. Vooral voor bezitters van een eigen woning zal de regeling aan merkelijk verbeteren. Over ontvangen rente moet belasting worden betaald, omdat rente wordt beschouwd als inkomen. Een deel van de rente is echter vrijgesteld voor belastingheffing. Die vrijstelling bedraagt thans 700,- voor alleenstaanden en ƒ1400,- in gezinssituaties. Tot nu toe kan echter lang niet iedereen van die vrijstelling profi teren omdat de regeling niet geldt als tegelijkertijd betaalde rente (bijvoorbeeld voor een hypotheek) als aftrekpost wordt opgevoerd. Op korte termijn komt de Minister van Financiën met een wetsontwerp om de vrijstelling aanzienlijk te verruimen. In de eerste plaats wordt het vrijgestelde rentebedrag verhoogd tot ƒ1000,- respectievelijk ƒ2000,- In de tweede plaats wordt de rente op spaartegoeden van kinderen (die belast is bij de ouders) vrijgesteld tot 500,- per kind. En tenslotte wordt de vermindering van de vrijstelling met betaalde hypotheekrente afgeschaft. De nieuwe regeling betekent dat de grote meerderheid van de spaar ders geen belasting over ontvangen rente hoeft te betalen. Bij de huidige rentestand kan een gemiddeld gezin over een tfegoed van zo'n ƒ60.000,- rente ontvangen voordat belastingheffing aan de orde komt, zo heeft de Rabobank berekend. De verruiming van de rentevrijstelling is gekoppeld aan nieuwe over heidsregels voor informatievoorziening door de banken. Volgens deze nieuwe regels worden de banken verplicht om aan de fiscus inzage te geven in hun rente-administratie, zowel voor spaar- als obligatierente. •Wij zijn niet gelukkig met deze verplichting, omdat een correcte aangifte een zaak is tussen de belastingplichtige en de belasting dienst. Aan de vertrouwensrelatie tussen bank en cliënt wordt hierdoor afbreuk gedaan', aldus de Rabobank.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 6