- Roel Kersten en Martijn Mertens HUWELIJKSAFK: Baa van dan Heuvel, Hoolpas 1 Marloes Hendrlkx, Overbroekseweg 12b Lieke Jenniskens, Enge Steeg 2 Hans van der Kroon uit Overloon en Gerrie Peetere uit Venray (2e roep) Leon Kleuskene uit Ysselateyn en Betty Claessene uit Venray (ie roep) Geert van Enkevort en José Vulllngs, beiden uit Venray (1e roep) HOOGFEEST VAN DE HEILIGE DRIE-EENHEID Op zondag of op zaterdagavond komen mensen bij elkaar in de kerk om de zondagse liturgie te vieren. Ne gaan dan niet alleen naar een kerkgebouw maar we gaan ook naar een gemeenschap van gelovige mensen. Deze gemeenschap is veel groter dan de kleine groep mensen die in de zondagse viering aanwezig is. Het zou fijn zijn als iedereen die tot de groep van christenen be hoort, ook in de gelegenheid zou zijn om de zondagse liturgie mee te kunnen vieren. Maar er is tegenwoordig in het weekend zoveel te doen links en rechts dat het naar de kerk gaan er al gauw by inschiet. Jammer. Van de andere kant moet Je zelf ook wat meer moed en wil durven tonen om toch naar die kerk te gaan. Er si daarvoor gelegenheid genoeg als Je in Peel en Maas de kerkberichten er op naslaat. Met onze kerkgang willen we nl. meer uitdrukken dan louter een gezamenlijk treffen. Als kerkgemeenschap verwijzen we naar een realiteit die ons allen overstijgt. Er is een gemeenschap in God en God is gemeenschap. Daar wil het Hoogfeest van de heilige Drleëenheid naar verwijzen. De drie-ene God staat dan centraal. Dit geheim kunnen we niet doorgronden. Het zou verloren moeite zijn. Maar het naast Je neerleggen is ook een gemiste kans.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 3