BOERENBRUILOFT Wat een feest J 1 Iedereen heeft er van genoten, letterlijk met volle teugen. Dat we nu een héél jaar moeten wachten voor het weer gebeurt I In het Gemeenschapshuis werden we al meteen geconfronteerd met Frit3 Basten's niet onaanzienlijke charme als vrouw van Gerrit, die zich beklaagde door haar man in de steek gelaten te voelen. Hoe kon je nu zo iets geweldigs in de steek laten Diep teleur gesteld ging hij af, om even daarna weer tevoorschijn te komen, met jacket en hoge hoed, om op te treden als dichter, met hoog dravende versregels. Daarna pas trad hij in het ambt van Ambtenaar van de Burgelijke Stand. De ceremoniemeester had handen vol werk, om hem in het gareel te houden. Daar maakte de Veldwachter gebruik van, om een Engels carnavalsliedje te zingen, dat er goed de stemming in bracht. Zijn witte handschoenen had hij stevig tussen zijn koppelriem be vestigd. Hij durfde ze niet aan te doen, bang dat hij ze weer kwijt zo raken. Het bruidsmeisje stond heel charmant vooraan, lieve glimlachjes de zaal in te smijten. Zij deed ons de charme van vrouw Frits totaal vergeten. Zo zie je maar weer lieve eenvoud is pas het kenmerk van het ware I I Frits heeft het paar in de on-echt verbonden, als een echte vakman. "Vluchten kon niet meer Met een breed gebaar schoof hi) alle bezwaren van de veldwachter terzijde. Omdat de getuigen zo'n aardige meisjes waren, moesten zij er van Frits ook vlakbij komen staan. Hij maakt wat van zo'n functie! Het bruidspaar wisselde de ringen en waren heel gelukkig. Bij het kussen merkte je, hoe pril ze nog waren, dat hadden ze vergeten te oefenen Daarna dreigde het mis te gaan. Er ontstond een opstopping, de Raad van Elf wilde naar boven en het bruidspaar en de gasten moesten naar beneden. Toen kwamen de kwaliteiten van de ceremoniemeester als varkenshoeder van de Prins, pas goed van pas. Heel gemakkelijk loodste hij ze van het ene 'hok' naar het andere I De Suikerooms, beide gewapend met een geheimzinnig zwart koffertje, smeten met geld: Als je het breed hebt, laat je het breed hangen Theo Vullings bediende, keurig netjes in hemdsmouwen, als een echte ober, uit een goed lopend buitencafé. Hij liep opvallend reclame te maken, om gevraagd te worden bi) bruiloften en partijen. Tot slot werd de leiding van de boerenbruiloft uitbundig gehuldigd en bejubeld. Haar naam mag niet genoemd worden op haar uitdrukkelijk verzoek, want dan zegt zij: "Goj ik der onder uut" en dat zou deze leiding van al haar charme beroven. Haar kinderen vroegen mij ver baasd Waar cw Wil-ma toch nooit genoemd wordt

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 14