CARNAVAL IN Het carnavalsgebeuren staat weer voor de deur en nu wou ik mij met enkele woorden tot u richten, knöllekes en knöllinnekes He maken er met ons allen een leuke en goeie carnaval van, daaraan valt niet te twijfelen. We beginnen zaterdagavond met het afhalen van de Vorsten en Prinsen waarna we dan gezamenlijk optrekken naar het middelpunt van Leunen, naar onze kerk, waar we de carnaval openen met een H.Mis die daar zal worden opgedragen voor onze levende en overleden leden van onze vereniging. Het Boerenbruidspaar zal deze H.Mis ook bijwonen en alle andere knöllekes en knöllinnekes worden hierbij beleefd uitgenodigd. De Blaaskapel zal deze H.Mis opluisteren en de preek wordt gehouden door Vorst Jan waarna gecollecteerd wordt ten bate van onze eigen kerk. Na de H.Mis begeven we ons naar café Martens waar de receptie gehouden zal worden van Prins Bert I en waar u kennis met de Prins kunt maken die regeert over ons Knollenrijk in 1987. Op zondag trekt dan de optocht door de Leunse dreven en kom dan alle maal kijken, want het is de moeite waard, dat weet u wel van andere jaren. Na de optocht gaan we de zieken bezoeken die in het ziekenhuis liggen, want die horen ook bij de carnavalsviering, al moeten ze ook veel missen en daarom gaan wy ze bezoeken. Maandag naar de grote optocht in Venray waarna we de lol en leut gaan vieren bij onze jeugd en in het Knollenhuus. Dinsdag beginnen we met het Kinderbal waar de Prins in de Jeugdprins ook veel van zijn kleine onderdanen wil ontmoeten. De Prinsen hebben voor dit jaar ook nog een verrassing in petto 1 Dan 'smiddags om één uur begint de Boerenbruiloft en zullen Bruid en bruidegom afgehaald worden en zich begeven naar het Knollenhuus om in de onecht verbonden te worden, waarna er receptie is. En vandaar vertrekken we naar café Martens voor het Boerenmoes waarbij u ook vriendelijk wordt uitgenodigd. Om twaalf uur is dan weer de sluiting van carnaval 1987 en zit het er weer voor een Jaar op. Ik zou u allen een heel plezierige carnaval willen toewensen en ik hoop dat we na afloop kunnen zeggen Wat hebben we toch weer een mooie carnaval gehad I Vorst, Jan Martens. uien, knolselderij, aardappelen. M.Theunissen, Horsterweg 16, Leunen Telf 84559

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 15