1 19.1.3 Daarom heeft men de ontmoeting tussen die wijzen en Jezus altijd opgevat als de eerste roeping van de heidenen. In Jezus is de eerste mens ver schenen, die alle mensen tot eenheid brengt, die alle grenzen uitwist, de alle rangen en standen, volkeren en naties rond zich verenigt. Een ster, die stralend aan de hemel stond, wees die wijzen de weg naar de Heer. Christus zelf is het stralende licht, dat schaduwen oplost, dat grenzen doet vervagen. Hi) brengt Joden en heidenen, alle rassen én standen bijeen in één koninkrijk, waarover HIJ de heerser is. Een koninkrijk, dat niet van deze wereld is, maar dat gekenmerkt wordt door liefde, vrede en gerechtigheid onder mensen, in wie God zijn welbehagen heeft. Christus zelf is ook de eerste dienaar van dar rijk. Hi) gaat met ons mee, als het licht in de nacht van ons bestaan, dat ons de weg wijst naar het blijvende geluk dat komen zal. Laten ook wi) wijs zijn, net als de wijzen uit het Oosten, door ons te laten roepen door die Jezus van Nazaret, opdat wij gestalte geven hier aan dat rijk van liefde, vrede en gerechtigheid door daar aanwezig te zijn waar Gods mensen zijn, waar het leven opnieuw ontdekt wordt, de werkelijke betekenis van liefde, van menselijke gemeenschap, van zorg voor elkaar, van zoeken naar echte zinvolle relaties, van begrip tussen mensen. Moge het feest van Driekoningen voor ons een echte openbaring zijn, dat leven met de door Jezus Christus wel degelijk een weg is naar geluk. Pastoor P.Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 4