Rabobank f3 18.U5.12 KOOP NU BETAAL LATER (MAAR NIET TE VEEL) Nu een grote aankoop doen - bijvoorbeeld een auto of nieuwe meubels - en pas later betalen, is in een aantal gevallen best een goede op lossing. Net zoals het in andere situaties beter kan zijn om eerst te sparen en dan te kopen. Wie eenmaal de keuze gemaakt heeft voor 'koop nu, betaal later' zal al gauw ontdekken dat er diverse mogelijk heden zijn om dit gezegde in de praktijk te brengen. De aankoop kan worden gefinancierd via de leverancier of men kan voor een persoonlijke lening of doorlopend krediet bij de bank aankloppen. Sommige leveranciers bieden een financiering voor hun produkt aan waarbij de eerste maanden niet of nauwelijks rente hoeft te worden be taald. Maar ook dan is het zaak om een zorgvuldige vergelijking te maken met de mogelijkheden van consumptieve financiering via de bank. Gaat u bijvoorbeeld eens na of er in het financieringscontract aanvul lende voorwaarden zijn opgenomen ten aanzien van verzekring of onderhoud. En wordt de netto-aankoopprijs beïnvloed door het al dan niet financieren via de leverancier? By een leverancier koop Je doorgaans op huurkoopbasis, er wordt ook wel gesproken van kopen op afbetaling. Deze financieringsvorm heeft twee belangrijke consequenties die op een bancaire financiering niet van toepassing zijn: een aanbetaling van 25% is verplicht en de aankoop wordt pas eigendom van de cliënt nabetaling van de laatste aflossings ter mijn. Als u by de bank een persoonlijke lening of doorlopend krediet vraagt is niet doorslaggevend waarvoor u dat geld wilt gebruiken. Het gaat veel meer erom of de verplichtingen die de financiering met zich mee brengt (rente en aflossing), passen binnen het inkomens en uitgaven patroon van de aanvrager. Een toetsing die alleen maar plezierig is, want wie heeft er behoefte aan om in de financiële problemen te komen door onverantwoorde finan cieringsverplichtingen Het is dan ook verstandig om vö<5r het sluiten van de koop by de bank te informeren of deze verplichtingen passen binnen uw financiële mogelijkheden; u weet dan wat u gedurende de gehele looptijd aan rente en aflossing kwijt zult zijn. Een gevolg van de zorgvuldige behandeling is wel dat de financiering via de bank soms iets meer tijd vergt dan via de leverancier.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 13