AKOLYTHEN: za 19.00 Roel Kersten en Ronny Holtackers 18.33.2 zo 8.30 John vd Aker en Robert Holtackers Hgm 10.00 Geert Thyssen, Barry Willems en Rob Thijssen 11.15 Martin en Tonny Heeaen MISDIENAARS: ma t/m vr 19.00 Roel Kersten en Ronny Holtackers LECTOREN: za 19.00 M Vennekens zo 8.30 Mevr Weijs 11.15 Mevr v Bavel Mededelingen: By afwezigheid van de pastoor Kan men zich voor dringende gevallen wenden tot Pater Canislus Vastbinder, Paters- straat 29, Venray Telefoon 85855. De kerkdiensten worden in de regel op maandagmorgen klaar gemaakt voor Peel en Maas en de Ruuper. Gelievë~v33r~dlë~dag oisintenties op te geven, als u die gelezen wilt hebben in de volgende week nè die maandag. MARIA TEN HEMELOPNEMING In het weekend van 16 en 17 augustus vieren wy in de liturgie het feest van Maria Ten Hemelopneming. We gedenken haar leven haar ontvankeiykheid voor Gods woord, haar liefde die geen grenzen stelt, haar inzet om haar Zoon Jezus te volgen tot in de vertwyfeling en de wanhoop, tot aan het kruis. We gedenken Maria als vrouw, die borg staat by de eerste leerlingen van Jezus. Zy is aanwezig met haar stille trouw in de jonge kerk. Zy is het beeld van het volk- van God onderweg. Zoals zy is, zo kunnen wy worden. Zy is onze moeder. We herdenken Maria, omdat we in haar een vrouw tegenkomen, die levensecht geloofd heeft. De klappen van het bestaan hebben haar beproefd en gelouterd. Het "Ja" dat ze op de roep van de engel zei, biykt een "Ja" van lichaam en ziel te zijn. Zb werkt God in een vrouw, in een mens. Haar leven is een lied geworden. Met ïyf en leden zingt ze uit, dat God de eerste is in haar bestaan. In dat Magnificat geeft Maria te kennen, dat ze weet heeft van het proces van mens worden. Dit lied is als het ware één uitbarsting van dankbaarheid en vreugde; maar - let wel - de vreugde van iemand, die terugkijkt op een lange weg, die gegaan moet worden door ieder volk, iedere vrouw en iedere man, door elke kerk en iedere gelovige gemeenschap, die wil leven naar Gods hart en Gods geest. Mag ons leven ook een lied worden dat we met haar zingen Mag ons bestaan Gods melodie zingen, opdat harmonie onder ons kome Wellicht is dit feest van Maria een uitnodiging om samen eucharistie te vieren, haar te danken als Moeder van Altijddurende Bystand, wier beeltenis vooraan in onze kerk staat en waar velen voor of na de mis een kaarsje opsteken om troost en steun te vinden by Maria. Pastoor P.Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 3