ieesre WuKveneniuiHG leunen 18.27.3 Voor een aantal mensen misschien wel. ZIJ leven als God ln Frankrijk. Tijdens die vrije weken vervallen alle afspraken. Vrijheid blijheid, zegt men dan. Zij bezoeken een kerk hooguit als toerist, vluchtig en zonder enig religieus gevoel. Maar het kan ook anders. Velen lopen zomaar eens een kerk of kapelletje binnen. Ga er eens rustig zitten, laat de sfeer en de stilte tot Je doordringen, kom eens tot jezelf. De ruimte werkt op je in, een lichtval door een gebrandschilderd raam de vorm van een beeld. Je gunt Jezelf een kwartier om te herademen. Ep Je merkt dat Je bij Jezelf komt, bi) het goede, zeg maar bij God. Misschien weer voor het eerst na lange tijd. Rond dorpskerkjes ligt hier en daar vaak nog een kerkhof. Doden in een oase van rust en toch vlakbij 8e mens. Lees een enkei grafschrift en laat het door je heengaan, onze verbondenheid met elkaar - in de vrom van koel marmer, een eenvoudig kruis, een buigende treurwilg of een lelijke plastic bloem. En wat te denken van een eucharistieviering tijdens de vakantie Het kan natuurlijk bar tegenvallen, maar het boeiende en soms zelfs ontroerende is Jouw band met die geloofsgemeenschap, buiten Je eigen vertrouwde omgeving. Dan is het niet zo belangrijk meer of die kerk precies in jouw straatje past. Ja, God is ook op vakantie, maar Hl) reist met je mee Ik wens iedereen een fijne vakantie, hier in Leunen of elders. Pastoor P.Ewals. DAMESKOORLEUNEN Zaterdag 5 Juli zijn we vrij van zingen. Er zijn tijdens de kinderspelen op 21 Juni jl. diverse_kledingstukken blijven liggen in en om het Gemeeenschapshuis. Deze kunnen afgehaald worden by Mia LitJens, Mr de Haanstraat 1.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 4