BURO 9 EN ARBEID "-26' Een_cur;sus_Banen_en_Be£oegen_Or;iëntatie_voo£_Vrouwen. In September zal Buro Voruw en Arbeid starten met de cursus Banen en Beroepen Oriëntatie. Deze cursus is bedoeld voor ALLE vrouwen die graag (weer) betaald willen gaan werken. Waarom speciaal voor vrouwen deze cursus Omdat vrouwen het idee om weer ebtaald te gaan werken, ver van zich afzetten. Hier kunnen verschillende redenen voor zijn bv. een afgebroken - of verouderde beroepsopleiding; een tijd niet meer betaald gewerkt te hebben; of omdat vrouwen denken, dat ze toch geen kans meer hebben. Juist voor deze vrouwen heeft Buro Vrouw en Arbeid deze cursus op gezet. Voor wie is deze cursus? - voor vrouwen die niet buitenshuis werken, maar dat wel willen gaan doen. - voor vrouwen die nog niet precies weten, welk werk ze zouden willen, wat de mogelijkheden zijn en hoe ze dat aan moeten pakken. - voor vrouwen, die ondersteuning willen in het zoeken naar betaald werk, opleidingsmogelijkheden; het wegwijs worden op de arbeids markt of het creëren van eigen werk. CursusinhoudIn de cursus wordt oa. uitgebreid ingegaan op de volgende vragen Waar vind ik betaald werk Wat wil ik en wat kan ik Is mijn opleiding wel goed Hoe moet ik solliciteren Hoe regel ik het een en ander met mijn gezin Welke mogelijkheden zijn er voor mij op de arbeids markt Ben ik niet te oud om nog te gaan werken Wat komt er allemaal bij kijken als je gaat werken. De cursus zal enerzijds persoonsgericht zijn; wat kan ik en wat wil ik, wat zijn de mogeÜjkhêdên7~mët~sterke en zwakke kanten. Anderzijds naar buitengericht: wat voor werk en opleidingsmogelijk heden zijn ër7~wëïkë~instanties kunnen mij in mijn situatie helpen? Informatie over belastingen, sociale verzekeringen, kinderbijslag ed. en een uitgebreide beroepen- en opleidingsoriëntatie oa. door excursies naar bedrijven, het Arbeidsburo en verschillende opleidings instellingen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 9