MISDIENAARS ma t/m vr Roel Kersten en Ronny Holtackers 18.21.2 LECTOREN: za 19.00 M Vennekens zo 8.30 Mevr v Bavel 11.15 H Bovée HUWELIJKSAFKJos Pijpen* en Rla van Dijck, belden uit onze parochie 1e roep) Prank Claessens uit Ysselsteyn en Miep Manders uit onze parochie (2e roep) BEZINNING OP HET SACRAMENT VAN HET H. VORMSEL (2) Stilzwijgend wordt verondersteld, dat Christus fundamenteel, wezen lijk iets met je leven te maken heeft. En Je kunt je afvragen: waarom? Waarom christen Ben je dat door je opvoeding, door je milieu, door de massa waar je in meeloopt En blijf Je dat omdat Je niet veranderen wilt, omdat het Je zo wel goed is Of ben je soms christen omdat je je door Christus aangesproken weet? Omdat Je iets van Je eigen hoop en verwachting in Hem terugvindt Omdat Je je eigen goede kanten en idealen door Hem ondersteund voelt In 'n leven lopen beide facetten vaak door elkaar heen. Soms drijf je op je opvoeding en op de steun, die mensen rondom je heen Je geven. Soms word je door alle veranderingen en onzekerheden zo overspoeld dat Je - om je eigen rust te behouden of te hervinden - Je van alles terugtrekt; je van niets meer iets aantrekt. Er zijn momenten, dat je anderen tot steun wilt zijn; dat je je overtuigd voelt en die overtuiging ook wilt uitdragen. Daar tussendoor wil je gewoon goed zijn, eigen verantwoording dragen en anderen gelukkig maken. En Je noemt Je christen, omdat Je je nog steeds niet op Christus uitkeken weet. Omdat je je leven naar Zijn ideeën wilt inrichten. Je houdt Je voor Christus ook aanspreekbaar, je stelt Je voor Hem open, je confronteert Je aan Zijn levenswijze. Je zult Zijn woorden in Jouw goede aarde laten vallen en daar wortel laten schieten. Aanspreekbaarheid en aansprakelijkheid gaan hier hand-in-handJe kunt niet meer doen alsof je neus bloedt en Je vrijblijvend opstellen tegenover Christus en Zijn ideeën. Je gaat jezelf verantwoordelijk voelen voor datgene wat Hij wil bereiken. Het door Christus aangesproken zijn, kan gevierd worden met handen en voeten, met lijf en leden, mededeelzaam en verdiepend. Zo moeten we een sacrament vieren. Sacrament is een uitwendig teken (viering met handen en voeten, in een gemeenschap), dat genade aan duidt (het door Christus aangesproken zijn) en geeft (verdieping en mededelen).

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 3