LECTOREN: za 19.00 M Vennekens 18.21.2 zo 8.30 Mevr v Bavel 11.15 J Reintjes HUWELIJKSAFKMartien Peters uit Venray en Ingrid Pouweis uit onze parochie (2e roep) OVERLEDEN: Op 1e Pinksterdag overleed Wim Heidens in het Ziekenhuis te Venray op 81-jarige leeftijd. Wy legden hem na een plechtige uitvaartdienst op donderdag 22 mei te rusten op ons kerkhof. Opbrengst Pinkstercollecte voor onze Missionarissen 591,70 BEDEVAART NAAR LOURDES Bedevaartplaatsen trekken nog steeds veel gelovigen aan; zelfs moeten we voor sommigen zeggen trekken opnieuw aan. In eigen land en dicht over onze grenzen verheugen bedevaartplaatsen zich in de belangstelling van Jongeren en ouderen. En vooral die plaatsen, waar ook zieken en invaliden heen kunnen, worden door zeer velen bezocht. Onder die vele bedevaartsoorden neemt Lourdes een heel bijzondere plaats in. Al meer dan honderd jaar ondernemen zeer velen de lange en ver moeiende reis naar deze plaats, waar Maria in 1858 verscheen aan Berna- dette. Een groot deel van hen bezoekt Lourdes als een onderdeel van hun vakantiereis; het motief van hun bezoek aan Lourdes zal deels devotie, deels nieuwsgierigheid zijn. Heel veel mensen gaan met een georgani seerde reis, vooral met touringcars, die als doel Lourdes heeft. Ook de intentie van deze mensen is Lourdes hun motief is devotie zU willen hun vragen en zorgen, hun vreugde en dankbaarheid brengen naar de plaats, waar zij God door Jezus Christus en Zijn Moeder Maria, naby komen. Ook pelgrimeren veel mensen naar Lourdes met de, door de bisschoppen erkende bedevaartsorganisaties, te weten de Vereniging Nationale Bedevaarten, de Limburgse Bedevaart naar Lourdes en de bedevaart van het N.K.V. Een aantal pelgrims zijn zieken en gehandicapten, die alléén via de bedevaarten in de gelegenheid zijn om naar Lourdes te gaan. Het is onze ervaring, dat een echte bedevaart een groot goed is voor de pelgrims; ze stellen zich tijdens de bedevaart gemakkelijker open voor God en hun medemensen; ze worden gevoeliger voor hogere waarden in hun leven; het samen onderweg-zijn van zieken en gezonden, van ouderen en jongeren, van trouw praktiserende katholieken en van zoekende mensen is een weldaad; het ontmoeten van de Wereldkerk in het samen zingend en biddend beleven van het geloof verruimt de horizon; het intens bezig zijn in vieringen en gesprekken rond een pastoraal thema geeft bemoediging en uitzicht.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 3