18.21.9 een belangryke keuzefactor voor de huizenkoper is de hoogte van de hypotheekrente en in het directe verlengde daarvan de periode waar voor dat rentepercentage geldt. Een lange rentevaste periode geeft de cliënt voor een aantal jaren zekerheid over de hoogte van zijn woonlasten. Hy profiteert dan echter ook niet van eventuele rente verlagingen. Daarnaast wordt voor die zekerheid een hoger rente percentage in rekening gebracht (het verschil tussen variabele en vijf jaar vaste rente bv. bedraagt ongeveer 0,5 Onze Rente Stabiel Hypoteek beperkt gedurende de hele looptijd van de lening (meestal 30 Jaar) de risico's van rentewijzigingen. By deze hypotheekvorm worden rente-aanpassingen alleen doorgevoerd als en voor zover meer dan 2% verschil ontstaat ten opzichte van de aanvangsrente. By sommige geldverstrekkers is een lange rentevaste periode nadelig als de cliënt zijn hypotheek vervroegd wii aflossen. Er wordt dan een boete-rente berekend die onder meer afhankelijk is van de nog resterende looptijd. Die boete kan oplopen tot tienduizenden guldens. Gelukkig zijn er ook financiële instellingen, waaronder onze bank, die in bepaalde situaties (bijvoorbeeld verkoop van de woning) géén boete-rente berekenen als vervroegd wordt afgelost. Uit voorgaande blijkt duidelijk dat het kiezen van de juiste hypo theek meer behelst dan het vergelijken van rentepercentage en rentevaste periode. Een reeks van voorwaarden bepaalt de kwaliteit van de hypotheek. Een handig hulpmiddel voor de eerste afweging is de jaarlijks verschijnende HYPOTHEKENGIDS van de Vereniging Eigen Huis, waarin de voorwaarden van tientallen hypotheekprodukten met elkaar worden vergeleken. Behalve een goede schrifteiyke oriëntatie is een persoonlijk maatadvies echter juist voor een hypotheek onontbeerlijk. De Rabobankadviseur. 'HENKE' KINDERMODE Exclusieve zomerjasjes en Jacks vanaf 45,- Broeken in diverse kleuren vanaf 35,- Jurkjes en blouses. OPEN dagelijks van 1 tot 6 uur. ftlbionstraat 55a, Leunen Tel. 86026

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 10