MISDIENAARS: ma t/m vr Barry Willems en Robert Holtackers LECTOREN: za 19.00 J Jenniskens zo 8.30 J Reintjes 11.15 Mej G Reintjes HUWELIJKSAFK: Jules Loenen uit onze parochie en Maria Llnders uit Ysselsteyn. ZONDAG 20 APRIL ROEPINGENZONDAG De mens is ongetwijfeld een heel knap wezen. Toch kan hij niet de precisie evenaren van een robot. Op veel punten moet hij het ook afleggen tegen een computer. Maar op andere punten overtreft hij de meest verfijnde robot of de meest geavanceerde computer. Want een mens denkt na, hij ontwerpt, verwerkt, hij leeft vanuit ideeën, gevoelens en overtuigingen. Meestal handelt hij zo, dat men kan zeggen een goed mens". Maar helaas is er ook een duistere kant aan de mens. Soms doet hij zulke afgrijselijke dingen, dat we ons verbijsterd afvragen "hoe kan een mens zoiets doen Zo is de mens. En zo ervaart ieder van ons zichzelf ook goed én slecht.Maar God zegt "Mens, zoals je bent, zo heb Ik Jou lief, zo vertrouw Ik jou de voortzetting toe van Mijn werk en van Mijn kerk. Simon Petrus was een wispelturige man, die op het kritieke moment Jezus in de steek liet. En toch zegt Jezus tegen hem "op jou Petrus zal Ik Mijn kerk bouwen". Daarom zeggen ook wij BOUW OP MENSEN. Als God het erop waagt met hen dan moeten wij dat ook doen. Wil je een betere wereld, bouw dan vooral op mensen, die Gods oproep hebben gehoord en aanvaard. Bouw op mensen, die zich het lot van hun medemensen aantrekken. Bouw op mensen, die verantwoordelijkheid willen nemen voor hun medemensen, omdat ze zich laten inspireren door Jezus van Nazareth. Gods kerk, Gods volk onderweg, kan niet zonder priesters, missionaris sen, pastorale werkers en werksters, aktieve leken om hun medemensen voor te gaan op hun tocht naar het beloofde land. Op Roepingenzondag denken wij bijzonder aan jonge mensen, waar ook ter wereld, die zich aanbieden om als priester of religieuze, als pasto raal werker of werkster de Heer toe te behoren en hun medemensen te Bouw op mensen, tear dis mensen hebben steun nodig. Ook in de vorm van gebed en medeleven. Jezus zegt tegen Petrus "Ik heb voor jou gebeden, dat je geloof niet bezwijkt". En tegen ons allen zegt Hij: "Bidt de Heer van de oogst, dat Hij arbeiders zendt in zijn oogst". Pastoor P. Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 3