Rabobank f3 18.14.6 ACCEPTGIRO IN EEN NIEUW JASJE. De acceptgirokaart is een vertrouwd onderdeel van ons betalings verkeer. Dat blijkt wel uit het feit dat vorig jaar zo'n 215 miljoen van dit soort betalingsopdrachten werden verwerkt. Een goed systeem, al zult u ook wel eens bij het plaatsen van uw handtekening in een ponsgaatje zijn blijven haken. Dat de ponskaart binnenkort gaat verdwijnen, is voornamelijk een gevolg van veroudering van de verwerkingsapparatuur. Daarom Wordt overgeschakeld op een ander systeem waarbij de accept giro's een nieuw jasje krijgen. Wellicht heeft u inmiddels al kennis gemaakt met het nieuwe, blauwe formulier dat van een slappe papiersoort is gemaakt. Tegen het einde van dit jaar zal de ponskaart vrijwel volledig uit het betalingsverkeer zijn verdwenen. Bedrijven,instellingen en verenigingen die geld te innen hebben, kunnen dank zij de acceptgiro's nieuwe stijl hun adminstratie ver eenvoudigen. De verwachting is dan ook dat het gebruik van deze betaalmethode snel zal toenemen. Voor de consument biedt de nieuwe acceptgiro het voordeel dat de informatie over de betaling beter leesbaar is. Niet langer kunnen het bedrag en andere gegevens worden verminkt door ponsgaatjes. De gebruiksmogelijkheden zijn de zelfde als die van de huidige kaart. Het grootste deel van het blauwe formulier wordt bi) de bank inge leverd, een kleiner strookje behoudt de cliënt voor de eigen ad ministratie. Een juiste verwerking van de acceptgiroformulieren is alleen mogelijk als de gebruiker zich aan enkele aanwijzingen houdt. Zo mag beslist niet worden geschreven op de witte strook aan de onderzijde van het formulier (daarop staan de gegevens die door de computer worden gelezen) en is ook vouwen van de acceptgiro uit den boze. Het spreekt voor zichzelf dat een goed leesbare en com plete invulling van bedrag en rekeningnummer onontbeerlijk is voor een foutloze uitvoering van de betaalopdracht. Betalen met een acceptgiro hoeft voor niemand een probleem te zijn, maar er zijn mogelijkheden om met name regelmatig terugkerende betalingen nog eenvoudiger te verrichten. U kunt bedrijven en in stellingen machtigen om hun nota's automatisch van uw rekening te laten afboeken. Dat bespaart u administratiewerk en u kunt niet vergeten om op tijd te betalen. En als u het met een bepaalde af boeking niet eens bent, is dat ook geen probleem. Als u de bank een seintje geeft, wordt de betaling onmiddelljk teruggedraaid.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 7