18.12.13 Wie eerst spaart en dan koopt, moet weliswaar wat langer wachten, maar kan dan ook over het nieuwste van het nieuwste beschikken. En dat is zeker een voordeel in een tijd waarin de technische ontwikkelingen zo hard gaan. Daarbij komt dat veel mensen het een plezierig gevoel vinden om dan pas iéts te kopen als ze het ook zelf helemaal kunnen betalen. By dit spaardoel past een spaarvorm waarmee op elk gewenst moment over een bedrag kan worden beschikt. De Spaar-Vrij en de Spaar- Groei-Rekening zijn dan ook prima mogelijkheden, want bi) deze vormen staat het spaargeld niet langdurig 'vast'. Om het sparen nooit te 'vergeten' is het handig als u de bank vraagt iedere maand automatisch een bedrag van de privé-rekening naar de spaar rekening over te boeken. Uiteraard is het ook mogelijk om een financiële vergelijking te maken tussen lenen en sparen. Stel u wilt iets kopen van 2500,- en u wilt de financiële lasten hiervoor over een periode van twee jaar uitsmeren. Als u voor genoemd bedrag een persoonlijke lening afsluit, betaalt u een maandelijkse rente en aflossing van ruim 119 gulden. On in twee jaar tijd aan spaargeld en rente 2500,- by elkaar te krijgen op een Spaar-Vrij-Rekening, moet u iedere maand net iets meer dan 101,- opzij leggen (uitgaande van de huidige rentestand). In deze bedragen is nog geen rekening gehouden met het feit dat rente die moet worden betaald, voor de belasting kan worden afge trokken Daar staat tegenover dat spaarrente - afgezien van een vrijgesteld bedrag - door de belasting als Inkomen wordt gezien. De Rabobankadviseur. VEULEN Eindelijk is het er dan door I Dankzij de inzet van velen, speciaal van Sabine Jeuken wordt Veulen een bebouwde kom. Binnenkort zullen de borden geplaatst worden, de verkeers veiligheid in het dorp zal een heel stuk verbeterd worden. Hartelijk dank I Kinderen en leerkrachten Basisschool Veule,

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 18